У Верховній Раді зареєстровано законопроект, який приводить українське законодавство щодо захисту персональних даних у відповідність до стандартів Європейського Союзу та Ради Європи.

Автори Проекту Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення окремих положень системи захисту персональних даних (реєстраційний номер – № 2282-1) – Андрій Шевченко та Григорій Немиря з “Батьківщини”, повідомляє УНН.

“Ми хочемо навести порядок у поводженні з персональними даними українців, – пояснив Андрій Шевченко, I заступник голови Комітету з прав людини. – Сьогодні закон з одного боку ускладнює життя бізнесу, який працює з персональними даними, а з іншого – лишає незахищеними людей, які не хочуть розголошення приватної інформації про них.”

Нагадаємо, Європейський Союз сформулював пакет умов, необхідних для підписання Угоди про асоціацію з Україною. Згідно із заявами міністра закордонних справ України Леоніда Кожари, персональні дані – одна з трьох груп законів, ухвалення яких очікує ЄС.

“Ми послідовно працюємо над приведенням українських законів до європейських стандартів, – говорить голова парламентського Комітету з питань євроінтеграції Григорій Немиря. – Ухвалення цього закону наблизить Україну до підписання Угоди про асоціацію з ЄС. Тому критично важливий швидкий розгляд цього законопроекту.”

Розробку законопроекту координував Дмитро Котляр, експерт з антикорупційних питань. Він підкреслює, що на відміну від зареєстрованого раніше урядового законопроекту, новий документ виписаний у суворій відповідності з рекомендаціями експертів Ради Європи та Євросоюзу.

Законопроект скасовує обов’язкову реєстрацію баз персональних даних і заміняє її на процедуру повідомлення – у випадках, коли йдеться про “чутливу” інформацію. Пропонується також передати контроль захисту персональних даних від органів виконавчої влади до Уповноваженого з прав людини.

Очікується, що Рада ЄС, яка повинна узгодити підписання Угоди з Україною, розгляне українське питання у червні. Саміт Україна-ЄС, на якому можливе підписання Угоди, запланований на листопад 2013 року.