Росіяни в Самообороні Евромайдана: "Тут я відчуваю себе вільною людиною". Мешканці сусідньої країни дивуються суворій дисципліни в Будинку профспілок і готовності українців допомагати одне одному.
В акціях протесту на Грушевського і на Майдані беруть участь не тільки українці, але і росіяни, які, кинувши свої справи, їдуть в Київ, щоб підтримати протестуючих на барикадах. Корреспонднтам вдалося поспілкуватися з громадянами Росії, які стали активістами Майдану.
Москвич Святослав Олексійович і кілька його земляків в середині січня більше тижня жили в будівлі КМДА. «Я заступав разом з братами-українцями в «дозор» і тягав на Грушевського мішки зі снігом для будівництва барикад. Спав на підлозі у вашій київської мерії. Підносив камені з бруківки, допомагав відтягати поранених», – розповів активіст.
До незвичного на Євромайдані для московського юриста кочового життя 26-річний Святослав звик швидко
На Майдані його здивувало багато чого, зізнається він, але особливо – готовність українців допомагати один одному. «Люди приносять протестувальникам їжу, одяг, медикаменти… А ще кажуть, що у вас у всіх «хата з краю», – захоплюється Святослав.
На Майдан москвич намагається приїжджати так часто, як йому дозволяють справи на батьківщині в Росії. І, хоча переліт Київ – задоволення не з дешевих (рейс в одну сторону в середньому обходиться в 5000 руб. (1250 грн.) – Ред.), грошей він не шкодує. «Тут я відчуваю себе вільною людиною. У Росії, на жаль, Майдан буде ще не скоро. У нас інша країна», – з жалем говорить він.
Його земляк Олексій розповів, що багато росіян вважають Майдан «набродом, який профінансував держдеп США, щоб дестабілізувати ситуацію в Росії». Сам же він вважає, що Росії не завадив би свій Майдан.
«У нас про таке можна тільки мріяти. Влада не допустить таких масових протестів, особливо таких, як у Києві. Але час покаже. Головне для нас – домогтися такого єднання народу, як у вас», – говорить Олексій.
Незвично для росіян і ставлення активістів на Євромайдані, визнають росіяни
«Я не відчуваю ніякого дискомфорту через свій акцент. Хоча мене лякали: не їдь туди, там москалів ненавидять», – сміється Святослав.
Мітингувальники українці дійсно піклуються про росіян і намагаються допомогти. «Ми їх салом пригощаємо, вчимо говорити слово «паляниця». У деяких навіть виходить. А взагалі, вони хороші хлопці, хоч і москалі», – каже Василь з Вінниці.
Сергій Слиханов – житель Росії, блогер з Ульяновська, каже, що купив квитки на потяг, як тільки дізнався про розгоні і побиття студентів у центрі Києва. «Я просто не зміг всидіти вдома. Хотів побачити все своїми очима», – говорить Сергій.
Від Ульяновська до Києва – понад півтори тисячі кілометрів, це близько 30 годин їзди залізницею! Але така відстань не злякала молодого хлопця, як і те, що він залишав вдома рідню і молоду дружину. У поїзді Сергій познайомився ще з двома росіянами: вони їхали в Київ з Бєлгорода, щоб підтримати Майдан.
«Я брав участь у всіх протестних акціях. А жив я тиждень, між іншим, у «лігві» українських націоналістів – на п'ятому поверсі Будинку профспілок», – сміється Сергій.
За його словами, «у нас в Росії думають, що російськомовній людині взагалі не можна з'являтися на Майдані – вб'ють. А тут, виявилося, націоналісти взяли мене як свого, рідного».
Здивувала його й сувора «військова» дисципліна серед активістів Майдану. «Я ходив у «патрулі» з самообороною – ми стежили, щоб не було провокацій з «Беркутом». Регулярно вів свій блог, так сказати прямо з епіцентру подій у Києві», – каже Сергій.
Джерело: <http://censor.net.ua/n270519>
Читайте по теме: