Банкова прибрала Укрінформ до рук

На "Українській правді" вийшла шикарна стаття "Всі свої. Як офіс президента бере під контроль Укрінформ". Присвячений матеріал діяльності на чолі агенції її колишнього директора Олексія Мацуки. Від прочитаного на мене просто пахнуло часами Віктора Януковича.

Якщо коротко. Мацука – цілковито людина Банкової і цього навіть не приховував.

За Мацуки в Укрінформі забуяли цензура, темніки і списки "небажаних спікерів" – у першу чергу, представників опозиції. З'явилися вказівки додатково висвітлювати діяльність Андрія Єрмака (!!).

І що характерно – з'явилася заборона поширювати інформацію про тодішніх командувача об'єднаних сил генерала Сергія Наєва та про головкома Валерія Залужного.

Стаття дає зрозуміти, що звільнення Мацуки сталося після того, як під час зустрічі журналістів з послами G7 були оприлюднені конкретні докази тиску на журналістів з боку влади. І не тільки мова про Укрінформ.

3369-01.png

У статті ідеться, що скандал з виданням "Kyiv Post" (там власник звільнив весь колектив і набрав нову команду на нових принципах) стався після тиску влади на власника видання. Тобто цензура поширилася не тільки на державні, а й на приватні ЗМІ. Скільки видань з владою просто "тихо парєшали", або впровадили внутрішню самоцензуру "аби не відсвічувати", думаю всі здогадаються самі.

Власне, хіба ми дізналися щось для себе нове? Хіба ми не бачили як зелена влада від перших днів почала поводитися з журналістами як з билом - за повної байдужості з боку самих журналістів?

Колись давно, у той рік коли Віктора Януковича обрали президентом, я працював на фірмі що обслуговувала різноманітну електроніку на телеканалах. За Ющенка багато каналів стали інформацію добуту журналістами пускати в прямий ефір з коліс. Так от на моїх очах всі канали як один після обрання Януковича весь контент стали проводити через редакторів, аби в ефір зайве не потрапило. І ніхто нікого не вивозив в ліс, не залякував – саме все сталося. Ми дивувалися чому журналісти, які хизувалися футболками "Я тобі не дорогенька" за Порошенка, почали мовчки ковтати грубіянство зелених? А от тому ж.

Чому ж тоді зараз УП заспівала про утиски преси?

Вочевидь – посли G7 ставлять забагато питань.

Давно відомо, Захід незадоволений форматом мономарафону і не раз зауважував про утиски опозиційних ЗМІ з боку діючої влади. Схоже зараз знову проведуть виховну роботу.

Плюс – Європейська Солідарність уже готує позов до Генпрокуратури з приводу цензури і тиску на ЗМІ з боку Банкової. Депутати Порошенка вже штормлять комітет ВР зі свободи слова.

Вочевидь – далі буде.

Українська правда.