Нова влада в Києві змінила і керівництво Луганської області. Однак кадрові призначення на Луганщині викликали здивування навіть у самих стійких прихильників Євромайдана. Замість очікуваного оновлення влади на сцені з'явилися фігури добре знайомі, та тільки не з кращого боку.

Призначення Болотського губернатором Луганщини

Новий губернатор Михайло Болотських, прийшов до керівництва області з МНС, у свій час очолював луганське управління цієї структури при губернаторі Єфремові. Надалі він працював у центральному апараті Міністерства, з 2010 – перший заступник міністра, потім виконуючий обов'язки глави МНС. Після реорганізації відомства в 2012 він очолив Державну службу з надзвичайних ситуацій.

Рятувальник – професія почесна і важлива. Однак після падіння влади Януковича з'ясувалися деякі цікаві подробиці діяльності Болотського. Народний депутат Ірина Геращенко повідомила про те, що новий губернатор Луганщини під час громадянського протистояння в Києві, займався життєзабезпеченням Антимайдана за рахунок бюджетних коштів.

Для організації табору "тітушек" в Маріїнському парку були виділені намети і польові кухні з фондів ДСНС. «Ми не маємо права повторювати помилки 2005-го, коли непокаране зло і пристосуванство потім стало благодатним ґрунтом для жахів 2014 року», – заявила Геращенко, коментуючи нове призначення Болотських.

Ще більш колоритна фігура очолила луганську міліцію – Гуславський

Це добре відомий на Луганщині генерал Гуславський, вже очолював правоохоронців області в 2006-2010 роках. У 2004, коли проти прихильників Ющенка в Луганську йшов масований натиск – у жовтні-листопаді були здійснені напади на штаб Ющенка, редакції опозиційних ЗМІ, учасники мітингів на підтримку «помаранчевої революції» б'ють "тітушками" – міліція активно покривала провокаторів (якщо не керувала ними).

Гуславський займав тоді посаду першого заступника голови УМВС в Луганській області і не міг не бути причетним до міліцейського свавілля. Проте вже в 2006 Гуславський знайшов спільну мову з «революційним» главою МВС Юрієм Луценком, який особисто приїжджав представляти нового начальника луганської міліції. Натякаючи на каламутне минуле свого призначенця, Луценко сказав: «Немає мента без «хвоста».

Практика показала, що за час керівництва луганської міліцією «хвіст» Гуславського підріс.

Наполегливо циркулювала інформація про те, що Гуславський «кришував» в Луганській області нелегальний вуглевидобуток – так звані «копанки», підпільні казино та інші захоплюючі види кримінального бізнесу.

Посидючість Гуславського в кріслі пояснювалася тим, що він щедро фінансував з «тіньової каси» політичний рух Юрія Луценка «Народна самооборона», одночасно зберігаючи добрі ділові відносини з «господарем Луганщини» Олександром Єфремовим і депутатом від БЮТ Наталією Королевською.

Новий прокурор Луганської області Сергій Стось також вже займав цей пост в 2003-2005 роках, в період пресингу опозиційних активістів луганськими силовиками.

За всі ці призначення Луганська область повинна бути вдячна одній людині і його в нашій області теж добре знають. Це банкір Віктор Тополов, в 2008 році названий виданням «Коментарі» найбагатшою людиною Луганщини. За даними наших джерел, саме він зараз займається формуванням кадрової політики в Луганській області в інтересах Юлії Тимошенко. Оскільки місцева організація «Батьківщини» слабка і маловпливова, то напередодні майбутніх президентських виборів «команду Юлі» в проблемному для неї регіоні вирішено посилити людьми Тополова – вже згаданими Болотських і Гуславським.

Однак старий жук Тополов (наступного року йому виповниться 70 років) ніколи не кладе яйця в один кошик. У його планах взяти під свій контроль не тільки виборчу кампанію Тимошенко, використовуючи для цього адмінресурс, але й кампанію потенційного фаворита травневих виборів Петра Порошенка. Саме Тополов намагається нав'язати як керівників виборчої кампанії Порошенко людей з не менш сумнівною репутацією, ніж його ставленики в луганській влади. Мова йде про Сергія Шахова і Валерії Шаманова.

Стахановський бізнесмен Сергій Шахов відомий в Луганській області, як головний «обнальщик», причетний до конвертаційним центрам і контрабанді валюти, в останні роки тісно співпрацював з «сім'єю» Януковича.

Валерій Шаманов, в минулому депутат Верховної Ради від БЮТ (2007-2012), який згодом став «тушкою», перейшовши на бік прихильників Януковича в парламенті. Шаманов також відомий як «ударник» тіньового бізнесу Луганщини, його називали «касиром» кримінального угруповання Ципи з того ж Стаханова. Сам Тополов, який починав свою бізнес-кар'єру з і Стаханова і зараз контролюючий ЦЗФ «Стаханівська», має бути добре знайомий з цими «авторитетними» людьми.

Підводячи підсумки – стараннями Віктора Тополова команда Юлії Тимошенко в Луганській області буде представлена чиновниками, зав'язаними на співпрацю з представниками старої влади, він прагне, щоб команду Петра Порошенка представляли одіозні бізнесмени з кримінальним забарвленням і пов'язані з тіньовими схемами минулої влади. Не спрямовані ці дії Віктора Семеновича на дискредитацію нової влади і зрив президентських виборів в одному з найскладніших регіонів України? Відповідь напрошується сам собою.

Владислав Нікітін, CRIME.in.UA