Народний депутат Сергій Міщенко пропонує посилити відповідальність за незаконне будівництво в прибережній зоні та зобов'язати власників прибережних будинків забезпечити прохід до води не рідше одного разу на 100 метрів та мінімальною шириною 2 метри.

Відповідний проект закону зареєстрований у Верховній Раді. Про це УНН повідомили у прес-службі політика.

За словами С.Міщенка, сьогодні місцеві урядники видають дозволи на будівництво не в прибережні зоні, а за декілька метрів від неї. "Закон нібито і не порушили, але доступ до води перекрито, бо навколо триметровий паркан, і люди не мають змоги підійти до води", – наголошує Сергій Міщенко.

Згідно із запропонованими змінами споруди, котрі перекривають безперешкодний прохід до прибережної смуги зноситимуть, а на власників накладатимуть штраф. Якщо ж будівництво на самовільно захопленій ділянці, то власнику загрожуватимеш штраф у розмірі до 34 тисяч гривень, знесення споруди та позбавлення волі на строк від двох до п’яти років.

Законопроект також зобов'язує місцеві органи влади облаштувати пляжні зони для безперешкодного та безоплатного користування громадянами.