155 народних депутатів поставили свої підписи під заявою Верховної Ради про реалізацію євроінтеграційних прагнень України. Про це заявив на брифінгу у Верховній Раді лідер фракції “Батьківщина” Арсеній Яценюк, передає кореспондент УНН.

“Ми сьогодні підписали, як опозиційні партії, письмову резолюцію, а точніше заяву ВР, заяву депутатів ВР про реалізацію євроінтеграційних прагнень України. Ця заява була вчора схвалена і проголосована, в тому числі представниками Партії регіонів. Вже зараз за годину зібрано 155 підписів під цією заявою”, – сказав парламентар.

Він додав. що опозиція офіційно звернулася до фракції Партії регіонів з ініціативою підписати вище зазначений документ. “Ми офіційно звернулися до фракції Партії регіонів. Якщо вмієте розписуватися. Але тільки не хрестиками, бо частина з них хрестиками може розписуватися. Приходьте, підписуйте заяву, наші європейські партнери очікують заяв”, – додав опозиціонер.

Нагадаємо, в січні поточного року Комітет з питань європейської інтеграції доручив розробити узгоджену Заяву Верховної Ради України щодо євроінтеграційних прагнень України. На сьогодні в парламенті зареєстровано аж чотири проекти постанов щодо заяви Верховної Ради про підтримку євроінтеграційного курсу України – це постанови авторства Яценюка і Немирі, Тігіпка, Порошенка і авторського колективу фракції партії УДАР.

Однак, щоб заява парламенту була прийнята одностайно, комітет доручив парламентським фракціям розробити на їх основі узгоджений проект заяви. При цьому голова Комітету Григорій Немиря зазначив, що 2013 рік є вирішальним для відносин нашої держави з Європейським Союзом