ФСБ Росії у Саратові погрожує молодій дівчині та іншим учням через їхню позицію щодо підтримки України

14-річну саратовську школярку викликали на допит в саратовське управління ФСБ через те, що вона 18 березня 2015-го року прийшла на мітинг на честь приєднання Криму до Росії зі стрічками кольорів українського прапора, заплетеними у коси. Про це повідомляє російське видання ЙОД.

"18 березня в Саратові відбулось святкування річниці приєднання Криму до Росії. На Театральній площі міста в цей день зібралося приблизно п'ять тисяч осіб. Високопарні промови, задушевні пісні, радісні обличчя, плакати «П'ята колона, геть з Росії!» – все, як ми любимо. Серед цієї пишноти виділялася невелика група дуже молодих людей. Чотири хлопці і три дівчини тихо стояли з стрічками кольорів українського прапора. У них не було в руках плакатів, вони нічого не кричали, правда, кілька разів приймалися стрибати, але недовго і невисоко" – повідомляє видання.

Учні пояснили, що вийшли підтримати Україну, тому що їм шкода українців і вони виступають проти війни

Зі слів учасників акції, вони були не згодні з тим, що в Росії всіх українців вважають фашистами. Група підтримуючих Україну молодих людей вела себе скромно і не провокувала оточуючих, проте все одно відчували страх.

«Спочатку нас було більше 12, але ще до початку мітингу багато втекли від страху. Залишилося всього сімеро. Я пишаюся собою, що стояв до кінця», – розповів пікетувальник Дмитро.

"Йод" зазначає, що молоді люди з українськими стрічками довго не привертали до себе майже ніякого уваги з боку мітингувальників. Однак, через 40 хвилин до них підійшов якийсь чоловік у чорній куртці і сфотографував кожного з учасників акції. Після цього до них підійшли поліцейські й змусили їх піти з мітингу, попередньо перевіривши документи.

А на наступний день саму юну учасницю мітингу – 14-ти річну школярку, ім'я якій видання не вказує, – викликали до директора, де її чекали співробітники ФСБ. Вони вимагали від дівчинки визнання в тому, хто і скільки заплатив їй та її друзям за акцію.

«Співробітники ФСБ вимагали, щоб я сказала правду, показували відео і фото, питали, звідки я знаю старших хлопців: Ололо, Юру, Картавого і Хантера. Цікавилися, з якою метою я вплела стрічки. Я відповідала, що на підтримку України. Пояснювала, що ми вийшли проти війни, проти жорстокості і пропаганди. Співробітники ФСБ мені не вірили. Вони витягали з мене визнання, як кров пили, що хлопчикам заплатили гроші і наш флешмоб був акцією опозиції, п'ятої колони, а ми, дівчатка, – лише пішаки в цій грі. Як вони так зробили, я не зрозуміла, але у мене почалася істерика і я розповіла, що Ілля (сподіваюся, він мене пробачить) приніс ці українські стрічки і дав нам», – розповіла юна учасниця мітингу.

Видання повідомляє, що спецслужби пообіцяли "наслідки" учасникам мітингу на підтримку України.

"Ще погрожували багатотисячним штрафом. Батьків така перспектива засмутила, але вони підтримали мене, сказали, що завжди будуть мене захищати" – пожалілася школярка. За словами дівчини, її можуть відправити до комісії для неповнолітніх, де пояснять, що приєднання Криму до Росії дуже важлива дата в новій історії.

Нажаль, російські зомбі не мають важливих дат, але вони ще не розуміють чому.