Як Віктор Медведчу за Петра Порошенка скупляв телеканали України

Дуже багато хто розповсюджує тези про те, що, ніби-то, Порошенко злив усі медіа України Медведчуку і виключно за часів Петра Порошенка сам Віктор Медведчук скупляв телеканали і Порошенко нічого не робив. Отже, викладу вам матчастину цього питання.

Тут навіть деякі притомні люди закидають Порошенку дві речі:

  • "при Порошенко Медведчук купив ці канали";
  • "Порошенко не закрив медведчуковські канали"

Як Віктор Медведчу за Петра Порошенка скупляв телеканали України

На справді, "ЗІК" взагалі став медведчуковським вже при Зеленському.

Стосовно "112" та "NewsOne", то Тарас Козак (читай "Медведчук") їх придбав відповідно за 3 і 5 місяців до виборів президента, або ж за 5 та 7 місяців до інаугурації Зеленського.

Тобто, "правильному" Зеленському знадобився 1 рік та 8 місяців, щоб ввести санкції проти Козака та закрити ці канали, а Порошенко "неправильний", бо не "закрив" канал "112" за 5 місяців до кінця своєї каденції, "NewsOne" - за 7 місяців до кінця каденції, і "ЗІК" - вже після кінця своєї каденції. Так виходить?

Крім того, є два важливих моменти:

1) перед виборами закриття цих каналів для багатьох дійсно виглядало б як "спроба узурпації влади", і я впевнений, що більшість представників нинішньої влади тоді б саме так про це і говорили.

Тут достатньо згадати, який крик підняли критики Порошенка, коли РНБО запровадила обмежений воєнний стан у листопаді 2018 року... А тепер ці самі люди критикують Порошенка за те, що він не закрив канали Медведчука в цей самий період!

2) підтримка рішення РНБО збоку США та ЄС говорить про те, що:

а) була злагодженість позицій та дій протягом певного часу;

б) у СБУ та офіційного Києва дійсно є "залізні" аргументи на користь необхідності та законності цих санкцій.

Навряд чи, перебуваючи у стані виборів, офіційний Київ міг би встигнути все це зробити за декілька місяців в кінці 2018 та на початку 2019 року.

Олег Петриченко