Як запускалось та створювалось електронне декларування державних службовців - Віктор Чумак

Електронне декларування для держслужбовців – це лакмусовий папірець реформ. Один с ключових рубіконів у боротьбі проти корупції в Україні. Я не скажу, що пан президент П. Порошенко найгірший президент. На привеликий жаль в Україні поки не існує кращого, але ж всьому є межа.

Все, що ми маємо знати про створення та втілення у життя електронного декларування, ви можете прочитати нижче. Я не скажу краще. Одною рукою давали, а другою забирали. Десь так :-(

Нажаль, пан президент не може стрибнути вище голови. Ні! Навіть не може вище сідниць. Все що треба було – не заважати фахівцям писати якісні закони.

Я розумію, що закони приймає Верховна Рада і потрібно було голосовати за такі проекти законів, за які депутати Ради були готові голосувати. Але нехай час покаже зрада це чи перемога.


Не розумію, чому такий ґвалт піднявся навколо заяви УП Та ЄП. Як людина яка мала причетність до створення всіх антикорупційних органів, від ідеї концепції до повної реалізації, та написання та лобіювання переважної більшості антикорупційних законів, відповідально заявляю: саме в такий спосіб тиску на українську владу, загрозою нефінансування з боку МВФ та відміни безвізу, ВСЕ це приймалося і створювалося.

Починаючи з початку 2014 року. І при ВО Турчинові, і при Президенті Порошенко і за прем'єрства Яценюка, всі хотіли пропетляти: спаплюжити проект закону, підмяти під себе конкурсні комісі, призначити на керівні посади своїх людей і т. ін.

Саме під шаленим тиском змінилося кримінальне законодавство про запобігання та протидію корупці, саме в такий спосіб були прийняті закони та створені з боями НАБУ, САП та НАЗК. І якщо із Ситником та ХОЛОДНИЦЬКИЙ, нам поки везе, то Наталя Корчак та Руслан Ruslan Radetzky свої місії провалили. Про Скопича я взагалі мовчу.

Системний саботаж не зупинявся ні не хвилину. І я про це писав, говорив і кричав. І буду продовжувати.
І тільки тиск партнерів та розголос громадянського суспільства це зупиняли. Політики які працювали з нашими закордонними партнерами давно розуміють іх принцип: " більше підтримки та більше грошей за більше справжніх реформ".

І це теж єдиний правильний вихід. Але не тільки в них рветься терпець. На жаль, іншої мови вони не розуміють. Клептократи, маніпулятори залишились. Змінились прізвища.