Перші ознаки вагітності - як виявити

Часто у жінки виникає сумнів – чи не вагітна вона. І розвіяти їх хочеться якомога раніше, ще до того, як остаточно все прояснить затримка менструації. За даними з сайта svitmam.ua, існує кілька перших ознак вагітності, заснованих на народних методах і особистої інтуїції. Наскільки вони достовірні – вирішувати вам.

Суб'єктивні ознаки і індивідуальні відчуття

Якими б не були прояви вагітності, але жінка зможе помітити їх тільки через 5-7 днів після того, як відбудеться процес запліднення яйцеклітини. Однак це може відбутися не відразу після статевого акту, а розтягнутися на цілих дві доби. Так що потрібно розраховувати на 7-9 днів. Перші прояви вагітності ви помітите не раніше цього терміну.

Отже, відбулося запліднення, і майбутній ембріон прикріпився до стінки матки. Перші ознаки вагітності засновані саме на цьому. У даний момент багато жінок відчувають, що їх груди збільшилася, стала дуже чутливою або навіть викликає хворобливі відчуття. При цьому слід мати на увазі, що всі ці функціональні зміни ваших молочних залоз – також звичайне явище наступної менструації.

Імплантація плодового яйця може призвести до появи кров'янистих виділень, таких само, як при порушенні менструації. Крім усього іншого, деякі жінки швидко втомлюються, можуть відчувати нудоту (що теж є ознаками передменструального синдрому). Якщо ж у вас підвищилася температура, без будь-яких видимих причин – це вже більш точний ознака вагітності. Підвищення зазвичай невелика: трохи вище 37 градусів.

Всі перераховані перші ознаки вагітності зазвичай відзначаються ще до першої затримки менструації, і зберігаються протягом всього першого триместру.

Нарешті, у окремих жінок настільки сильно розвинена інтуїція – ще її називають шостим почуттям, – що вони з абсолютною точністю розуміють, вагітні вони, і коли саме відбулося зачаття.

Перші ознаки вагітності – як виявити

Затримка місячного циклу

Практично будь-яка жінка, при найменшій затримці місячних, моментально починає думати, що вона вагітна. Дійсно, після запліднення яйцеклітини припиняється менструація. Однак будь-яка, навіть найтриваліша затримка може бути викликана зовсім іншими причинами. Ось деякі з них:

  • запальні процеси і інші захворювання жіночої статевої системи;
  • загострення хронічних захворювань у жінок;
  • стреси і нервові розлади;
  • переохолодження і різка зміна клімату, і т. п.

Як би те ні було, невелика затримка циклу – це ще не привід для занепокоєння, особливо для жінок, у яких він і так нерегулярний. Але, хоча затримка місячних не обов'язково є першою ознакою вагітності, обстежитися у лікаря все ж не завадить.

Результати тестів на вагітність

У світі поки не існує більш простого і швидкого способу визначення вагітності. Тестам на вагітність довіряють багато гінекологів. І, до того ж, як свідчить інструкція на упаковці, тест може визначити вагітність з першого ж дня затримки. Але ось, що буде, якщо провести тест ще до цієї самої затримки?

Відповідь криється в самому механізмі роботи тесту. Як правило, цей механізм у них однаковий: дві смужки повідомляють жінку про те, що вона вагітна. З'являється ця друга смужка в результаті реакції тесту на хоріонічний гонадотропін – особливий гормон, що міститься в сечі вагітних жінок. Справа в тому, що концентрація цього гормону, спочатку занадто низька, підвищується з кожним днем. І тому має сенс проводити тест на вагітність хоча б на 7-10-й день після зачаття – не раніше.

У багатьох жінок та сама друга смужка на тесті проявляється не надто яскраво, малопомітно. Але все ж, навіть у цьому випадку ви вагітні на 90%. А якщо хочете якомога більше підвищити достовірність тесту, дотримуйтеся простих правил його проведення. Використовуйте для тіста ранкову сечу, перед цим не приймайте алкоголь і не зловживайте гострими приправами. Чим вище чутливість купленого вами тесту, тим раніше він визначить настання вагітності.

Стовідсотково визначити, вагітні ви чи ні, допоможе і аналіз крові на той самий гормон. Він ще більш точний, ніж тест, для якого використовується сеча, і покаже результат на 7-9 день після зачаття. Помилки у такому випадку практично виключені.