Звезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активна
 

Згідно з результатами нещодавно проведеного соцопитування, регіоналам на Черкащині довіряють 33% виборців. Проте до показника, який необхідний для звітування в Києві, він не дотягує аж на 37%. Саме на таку цифру висловив сподівання голова обласної організації Партії регіонів Тулуб Сергій Борисович, який свого часу говорив, що його політична сила може розраховувати на 70% підтримки виборців.

Результати цього соцдослідження було озвучено днями на спеціальній прес-конференції для черкаських журналістів.

Як заявив Тулуб С.Б., його виборчий штаб провів одночасно декілька соціологічних досліджень. Нині представники партії також проводять моніторинг ситуації по всій Черкаській області. Для цього вони використовують виборчий фонд. За результатами видно, що Партія регіонів має більше 33% рівня довіри людей. Сьогодні саме їхня партія лідирує серед всіх інших політичних сил. Від себе Тулуб Сергій Борисович особисто додав, що представники “синьо-білих? виправдають цей рівень довіри.

Найцікавіше те, що пізніше, відповідаючи на запитання однієї із журналісток, він звернув увагу на той факт, що соцдослідження проводили не члени Партії регіонів, а інформаційне агентство УНІАН. Основна роль їхньої політичної сили полягала лише у замовленні цього опитування.

Те, що регіонали не добирають 37% до необхідного показника, їх особливо не хвилює. Поясненням цьому є сам процес опитування та технології, за якими він проводиться. Навіть якщо у Черкаській області проживає 1 млн. 80 тис виборців, серед яких – лише 5 тис. опитаних, то виходить, що існують певні обмеження. Тож 33% – це хороший показник. Головне, щоб була динаміка. А за словами Сергія Тулуба, вона є. Бо вже зараз Партія регіонів випереджає своїх опонентів майже на 10%.

Також Тулуб Сергій Борисович зазначив, що безпосередньо питанням соцдосліджень у Партії регіонів займається шостий номер у їхньому списку кандидатів у депутати до обласної ради, ректор Черкаського ЧДТУ (Черкаський державний технологічний університет) Лега Юрій Григорович.

Головний координатор ідеологічно-пропагандистської і політичної роботи обласної Партії регіонів, ректор Черкаського ЧДТУ (Черкаський державний технологічний університет) Лега Юрій Григорович запевняє журналістів, що насправді опитування роблять кияни, а не його студенти.

Для того, щоб підтвердити чи спростувати інформацію, що надійшла, ми вирішили поговорити з керівником вищого навчального закладу. Ректор Черкаського ЧДТУ (Черкаський державний технологічний університет) Лега Юрій Григорович спростував наведені факти і пообіцяв роз'яснити ситуацію, поговоривши з начальником навчального відділу.

У той же час, ми звернулися з подібним запитанням і до студентів ЧДТУ (Черкаський державний технологічний університет). Одна зі студенток погодилася прокоментувати ситуацію, що склалася, однак імені свого називати не захотіла. За її словами, у середу, 20 жовтня, справді проводилося опитування. Зміст питань, які входили до анкети, стосувався того, чи пішли б представники громадськості на вибори, яку політичну партію вони підтримали б і чому (наводився список 10-12 партій), за якого кандидата в мери вони голосували б, якби вибори були призначені на сьогодні, яку б вони надали оцінку нинішньому меру за п'ятибальною шкалою за всі роки його діяльності, чи потрібно міняти мера в Черкасах. Також в анкеті було питання про фальсифікації результатів – чи вони були б, і, якщо були б, то з боку чинного мера чи інших кандидатів.

Зважаючи на такі обставини, виникає питання: наскільки прозоро ведуть свою діяльність політичні сили не лише Черкащини, а й всієї України, та коли Черкаси люстрація охопить і почне функціонувати на повну потужність?