Звезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активна
 

Шкільний скандал у Лисичанську на Луганщині. Батьки дітей, які навчаються в єдиній у місті українській школі, протестують проти її закриття. Вони провели акцію під будівлею мерії. Чиновники кажуть: про закриття школи поки що не йдеться. У Лисичанську розпочалася кампанія з об'єднання недозаповнених навчальних закладів.

Чи підлягає цій програмі україномовна школа, повинна вирішити спеціальна комісія. У ситуації розбирався Руслан Міщенко. На мітинг біля мерії Лисичанська зібралися батьки учнів єдиної в місті україномовної школи. Люди протестують проти її закриття і викликають на переговори мера. На заклики мітингувальників міський голова не відреагував. У цієї жінки в україномовній школі навчаються син і донька. Розповідає: у місті є загальноосвітні заклади з українськими класами, але добиратися туди її дітям доведеться значно довше.Ангеліна Волотова, мешканка Лисичанська:

– Дети это восприняли очень печально, не по-детски. Мне дочь рассказывала вчера, какое-то такое всеобщее состояние скорби, то есть умирает школа.

У самій школі офіційного розпорядження про закриття ще не отримували. Однак кажуть: про такий намір дізналися із передноворічного виступу мера.

Наталя Скрябіна, в. о. директора Лисичанської школи № 3 (в которой также расположена единственная школа танцев в городе):

- Говорив про те, що він не йде шляхом закриття шкіл, а йде шляхом оптимізації, або реформування.

Вчителі визнають: у школі справді недобір учнів – має бути 500, а навчається удвічі менше. Тому не сумніваються: в програмі оптимізації їхній навчальний заклад буде одним із перших. У мерії пояснюють: опалювати напівпорожні класи для міського бюджету збитково.

Володимир Марченко, заступник міського голови:

– У нас есть очень много школ, которые по своей проектной мощности и наполняемости 1200-1300, но в них 350-340 человек. Но через 200-300 метров есть аналогичная школа и проблема там также аналогичная, но затраты по энергоресурсам – теплу и свету – миллионы.

Які саме школи Лисичанська закриють, має визначити комісія. Однак остаточне рішення про подальшу долю україномовної школи наприкінці січня приймуть депутати міської ради.

Руслан Міщенко, Віталій Ромас, "Новини". Телеканал "Інтер"