Закон України про освіту - коментарі

Новий закон про освіту в Україні підписав нещодавно президент України Петро Порошенко. Пан президент підписав закон про мови із затримкою. Гадаю, що не дарма. Я вважаю, що така затримка із підписанням може бути пов'язана з консультаціями Петра Порошенка із західними партнерами, наприклад, із США. Як звістно, США підтримали новий закон України про освіту.

Новий закон "Про освіту в Україні" розділив громадян України на два табора: прихильників п.7 закону (щодо мови освіти в школі), та його противників. Блогери та журналісти, наприклад, Мак Михайленко (тут) та Юрій Романенко (тут і тут) чомусь вирішили, що цей пункт нашкодить Україні, ледь не призведе до припинення фінансової допомоги України з боку ЄС тощо. Аргументи прості, але не переконливі.

Ми вже хвилювались щодо референдуму в Нідерландах. Ніби вони нас не пустять. І що? Ото ж то! На всі крики європейців ми маємо затулити очі і робити свою справу. Нідерланди – не Угорщина чи Румунія. Нідерланди – набагато впливовіша країна в ЄС ніж Угорщина чи Румунія.

Моя думка така, що нічого поганого нам за наш новий закон про освіту від Європи не буде і ґвалт, який здійняли деякі журналісти є марним та необґрунтованим.

І я взагалі не розумію, чому ми повинні бути кращіми і демократичнішими ніж це потрібно в данній ситуації?  Журналист ICTV нашел село в Закарпатье, где не понимают украинский язык

Україна, як і всі країни, має право готувати взаємозамінних фахівців, а не готувати фахівців іншим державам за власний рахунок.

Я навіть розумію, що тих угорців – з гулькін ніс. Але ж, якщо всі нації рівні, то чому ми мусимо звужувати чи збільшувати чиїсь окремо права, а не всіх разом? Чому росіяни мусять мати менше прав за румун чи навпаки? Якщо дозволити одним – вимагатимуть інші. Це зрозуміло. То ж в законі прописані всі права для всіх національних меншин та корінних народів як рівних, а  українська мова – як державна мова і мова освіти.

Угорщина не має жодної школи з українською мовою навчання. Роками українці Угорщини примусово асимілювались, а тепер вони стверджують, що на українську мову не існує попиту. Звістно, звідки ж йому взятись після років асиміляції? Тепер цей наслідок беззаконня угорці використовують як аргумент проти українців же. Профіт! А чьо?

Угорщина (як і Росія) не ратифікувала Європейську Хартію щодо регіональних мов та мов нацменшин. Українська діаспора тут малочисельна – 8 тисяч осіб, проте Будапешт офіційно визнав українську як мову національної меншини. Однак, згідно з інформацією Ради Європи, ні початкових, ні середніх шкіл з українською мовою викладання в Угорщині немає

В Україні ж діє Хартія регіональних мов та мов національних меншин. От нехай і користуються нею.

А угорська влада раптом не збирається вибачитись перед Україною за знищення в союзі з Гітлером Карпатської України та жорстокий терор проти українців на Закрпатті (мінімум 6500 вбитих без суду)? За жорстку політику угоризації українців Закарпаття, яка тривала в часи угорського панування хтось вибачається? Це і період Угорського королівства, і окупація 1939-1944. Мета – повна і насильницька асиміляція українства.

ОБСЄ ще десять років тому рекомендувала покращити навчання державної мови до членів румунської меншини в Україні (ДОКУМЕНТ)

Цитата: "Опасность в том, что в популистическом предвыборном угаре Виктор Орбан может наделать глупостей. И одну из таких он уже сделал – допустил прямое применения военной силы против Украины. Речь идет о том, что Виктор Орбан поставил МО Венгрии задание проанализировать варианты действий силовых структур Венгрии для защиты венгерской диаспоры на украинской территории."

Така ж ситуація і зі школами в Росії та Румунії: "Єдиним повноцінним українським навчальним закладом є Педагогічний ліцей імені Тараса Шевченка у місті Сігету Мармацієй. Ліцей імені Шевченка – це візитівка, про яку представники румунської влади постійно згадують під час двосторонніх і міжнародних зустрічей, розповів у розмові з DW український дипломат, який кілька років тому працював у посольстві України у Бухаресті."

Проте, за даними українського міністерства освіти, наразі в Україні працюють: 581 російська, 75 румунських і 71 угорська школи, де викладання з першого по 11 клас ведеться мовами цих нацменшин.

Цитата: "То, что к нам всё больше претензий от соседей считаю большим позитивом. Претензий нет обычно к унылому говну либо к стране, которая ведет политику унылого говна. Ни у кого особо не было претензий к Украине до 13 года: Венгрия раздавала паспорта и учила за наш счёт мигрантов на нашей территории, Румыния также раздавала паспорта и учила мигрантов на нашей территории. Тоже самое делала Россия. Не было также никаких претензий к Украине и в области экономики: бардак у нас всех устраивал. Инвестиции шли к ним."

Можливо Україна прийняла закон у такому вигляді аби потім зробити "поступки", чи виторгувати для українців взаємні привілеї в Угорщині та Румунії. Можливо

корисні посилання:

http://24tv.ua/zakon_pro_osvitu_2017_priynyali_shho_zminit_reforma_osviti_ukrayini_n861156

https://zaxid.net/shho_zminit_noviy_zakon_pro_osvitu_n1437378

https://tsn.ua/ukrayina/nyuansi-novogo-zakonu-pro-osvitu-12-richka-v-shkoli-ta-bakalavr-u-vishi-za-tri-roki-959335.html