Міністерство освіти змінює принципи виплати стипендій студентам з січня 2017-го на наближену до європейських

Давня історія щодо стипендій, яка вже в повній мірі дискредитувала себе нанівець. Стипендіїї студентам у сучасному вигляді вже давно не вирішують свої задачі і тому їх потрібно або відміняти, або робити з них дієву допомогу хоча б деяким студентам.

Судіть самі: багатим студентам та стипендія не потрібна, а бідним студентам існуючий рівень стипендії не покращує життя. В цілому, маємо дуже позитивну новину:

Міністерство освіти і науки України заявляє про перехід на нову систему виплати стипендій студентам з 2017 року. Про це повідомив перший заступник міністра освіти і науки Володимир Ковтунець.

Академічна стипендія, орієнтовно, буде виплачуватися студентам за дуже високі успіхи у навчанні

"Мінфін нарешті захотів якось змінити систему виплати стипендій, щоб, як вони вважають, наблизитися до європейських практик. Очевидно, буде змінена система виплат. Це буде найближчим часом – з 1 січня", – сказав Ковтунець. За його словами, академічна стипендія, орієнтовно, буде виплачуватися студентам за дуже високі успіхи у навчанні.

Також, можливо, буде введена гарантована стипендія для інженерних, природничих і освітніх спеціальностей, так як на них суттєві проблеми з набором студентів.

Крім того, академічна стипендія виплачуватиметься тим студентам, які успішно навчаються, але у сім'ї невисокий рівень доходу.

Окремо буде виплачуватися соціальна стипендія. Ковтунець наголосив, що попередньо вже затверджені кошти для виплати стипендій, але до остаточного рішення називати їх не буде. Також він підкреслив, що всі перераховані вище нововведення знаходяться в процесі обговорення, і поки немає остаточного рішення.

Пан Ковтунець додав, що розробляється механізм, згідно з яким можна буде визначити, хто саме зі студентів дійсно потребує стипендії.

"Щось буде схоже на субвенції. Людина подає документи (про доходи), отримав стипендію, а виявляється, що доходи значно більше, ніж задекларовані", – додав він.

Ковтунець наголосив, що цей механізм буде застосовуватися лише до малозабезпечених студентів з гарною успішністю, а механізм соціальних виплат стипендій не зміниться.

Як повідомлялося, раніше в Міністерстві освіти і науки повідомили, що Мінфін має намір скасувати стипендії для більшості студентів, залишивши їх лише для тих учнів, які потребують соціальної підтримки.