Як не нашкодити здоров'ю під час посту? Професійні дієтологи попереджають: якщо дотримуватися раціону Великого посту, то організму сильно не вистачатиме деяких корисних речовин, зокрема білка.

Професійні дієтологи попереджають: якщо дотримуватися раціону Великого посту, то організму сильно не вистачатиме деяких корисних речовин, зокрема білка. Щоб заповнити нестачу і не відійти від релігійної дієти, фахівці пропонують компроміс:

Як підготувати організм до Великого посту

  1. Брак білка з м'яса замініть білком з насіння, горіхів, каш, злаків і хліба з борошна грубого помелу. Можна вживати і гриби, але не захоплюватися.
  2. Їжте каші, макарони і картоплю, щоб зарядиться силою і бадьорістю.
  3. В ті дні, коли дозволено рослинне масло, обов'язково вживайте по 2 столові ложки.
  4. Їжте багато овочів і фруктів (не менше півкілограма щодня).

Як правильно вийти з посту

Їсти дієтологи радять дрібно і часто. Недолік солодкого можете компенсувати медом і сухофруктами. До речі, за допомогою правильного підбору їжі, можна і побороти депресію – впораються з цим фініки і банани.

Дехто задля виходу зі стресової ситуації робить епіляцію, наприклад, лазерна епіляція у Львові набуває останнім часом поширення у місті Лева. Хоча, це все індивідуально. Безумовно, після закінчення посту не варто накидатися на їжу – почніть з варених яєць, поступово повертаючись до звичного раціону.

Також можна порадити Топ-5 продуктів для підтримки ваших нервів

До болю знайомий вислів: "Всі хвороби від нервів". Це воістину так. Нервові зриви, депресії, неврози призводять до ослаблення всього організму, що тягне за собою цілий ряд хвороб. Лікарі вивели п'ять основних продуктів для зміцнення нервів.

Запам'ятайте: Вузький одяг небезпечний для здоров'я

  • Продукти, що містять незамінний для нервишек вітамін В1: гречана і вівсяні кашки, свинина, житній хліб.
  • Часто ми перевантажуємо нервову систему розумовими навантаженнями, при яких необхідний вітамін В2. Тут нас прийдуть на допомогу бобові, шпинат, пивні дріжджі, абрикос, яйця. Без цих продуктів може погіршиться настрій з'явитися головний біль, слабкість.
  • Сучасне життя – джерело стресу. При емоційних навантаженнях порушується інтелектуальна робота мозку, страждає пам'ять, з'являються різкі перепади настрою. Щоб уникнути подібного, їжте продукти насичені вітаміном В12: морепродукти, лівер (серце, нирки, печінка), білок яйця. Обмежуючи себе цими продуктами, ви ризикуєте захворіти синдромом Альцгеймера.
  • Молоко, всі молочні продукти, включаючи кисломолочні. Нервам без кальцію міцними не бути. Недолік цього мінералу загрожує занепокоєнням і дратівливістю.

Дружба покращує людське здоров'я

  • Для роботи мозку і гормонального балансу необхідний йод. Всі морепродукти, морська капуста і будь-яка морська риба – джерела йоду. Ви не любите морську капусту? Не біда. Купуйте її сушену, перемеліть на кавомолці і додавайте як приправу.