Секретар Комітету Верховної Ради з питань верховенства права та правосуддя, депутат фракції “Батьківщина” Павло Петренко вимагає від прокуратури міста Києва, Інституту епідеміології та інфекційних хвороб та Національної академії медичних наук розібратися в ситуації з виселенням єдиної в Україні клініки для ВІЛ-інфікованих із приміщення, яке вона займає вже понад 60 років.
Відповідні звернення депутат направив у четвер, 21 лютого, повідомили УНН у прес-службі політсили. П.Петренко зазначив, що до нього звернулися пацієнти клініки Інституту епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В. Громашевського НАМН України з проханням завадити незаконному виселенню лікарні з приміщення по вулиці Лаврській,11, яке вона займає ще з 1949 року.
За словами пацієнтів, на їхню вимогу їм не було надано жодних офіційних документів, що підтверджували б правомірність таких дій. Більш того, як наголошено в зверненні, нове керівництво інституту запланувало переселення клініки у приміщення, які нині перебуває в аварійному стані та взагалі не придатне для розміщення лікувального закладу.
При цьому відділення вірусних гепатитів та ВІЛ-інфекції планується розмістити окремо від відділення інтенсивної терапії та детоксикації – відповідно на вулицях Амосова та Галицькій. А це може призвести до невиправних наслідків, адже в таких умовах пацієнти не зможуть отримати оперативну допомогу, що у більшості випадків є запорукою збереження їхнього життя.
Із огляду на це, Павло Петренко звернувся до прокуратури міста Києва, а також до Кабінету міністрів України та Міністерства охорони здоров’я з вимогою розібратися у ситуації, що склалася. Він також вимагає від керівництва Інституту епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В. Громашевського НАМН України та Національної академії медичних наук України пояснити причини виселення клініки із займаного нею приміщення та роз’яснити, чи зможе заклад нормально функціонувати за умови, що його відділення будуть розмежовані територіально.
Народний депутат наголосив, що особисто візьме участь у розгляді звернень.
Нагадаємо, спроби виселити клініку розпочалися ще в 2010 році. Тоді активісти, пацієнти і працівники закладу домоглися відстрочки переселення. Проте у вересні 2011 р Кабмін доручив Міністерству охорони здоров’я України, Національній академії медичних наук і Київміськадміністрації вжити заходів з підготовки приміщень лікарні для відселення.
За даними моніторингу Українського центру профілактики і боротьби зі СНІДом МОЗ України, ефективність антиретровірусного лікування в відділенні СНІД клініки Інституту є найвищою в країні та становить понад 99% (дані 2009 року).