Лікування раку стравоходу

Рак стравоходу – це злоякісна пухлина, що розвивається з клітин слизової оболонки органу. Вона є однією з найбільш агресивних форм раку з негативним прогнозом для пацієнта. Відсоток виживання таких хворих становить менше, ніж 5%. Це пов’язано з тим, що злоякісну пухлину зазвичай виявляють вже на пізній стадії через відсутність ранніх характерних симптомів.

Тому дуже важливо якомога раніше розпізнати патологію та розпочати кваліфіковане лікування. Детально про симптоми та методи лікування раку стравоходу читайте за посиланням https://www.clinic-target.com/uk/rak-stravohodu-symptomy-stadiyi-diagnostyka-i-likuvannya/.

Хірургічне лікування раку стравоходу

Хірургічне втручання – це основний метод лікування раку стравоходу. Під час операції проводиться видалення частини або цілого органу. Об’єм втручання залежить від локалізації пухлини та її розповсюдження.

Якщо злоякісне новоутворення діагностовано в шийному відділі, доводиться видаляти більшу частину стравоходу. Після цього виконується піднімання та підшивання шлунку до частини стравоходу, яка залишилася. Також може проводитись пластична операція, під час якої видалену частину стравоходу замінюють на частину тонкої або товстої кишки. Така операція може виконуватися методом лапароскопії або торакоскопії.

Незалежно від типу втручання також проводиться видалення регіональних лімфатичних вузлів, які в подальшому досліджуються в лабораторії. Якщо в них будуть виявлені атипові клітини, пацієнту призначають курс хіміо- або променевої терапії з метою мінімізації ризику рецидиву.

Також операція може мати паліативну мету при виявленні онкології на останній стадії розвитку. Її проводять, щоб дати людині змогу харчуватися, якщо пухлина перешкоджає ковтанню. Таке втручання має назву гастростома, коли в шлунок через черевну порожнину вводиться спеціальна трубка, яка в подальшому використовується для харчування.

Променева терапія раку стравоходу

Іонізуюче опромінення використовується для знищення злоякісної пухлини. Променева терапія може призначатися в таких випадках:

  1. Пацієнту за станом здоров’я протипоказана хірургічна операція. В такому випадку опромінення комбінують з хіміотерапією.
  2. Якщо пухлина розташована в шийному відділі стравоходу. В такому випадку променева терапія стає першим етапом комбінованого лікування.
  3. Перед проведення хірургічної операції разом з хіміотерапією. Таке лікування дозволяє зменшити розмір пухлини та сприяє кращому видаленню новоутворення.
  4. Після проведення хірургічної операції разом з курсом хіміотерапії. Це дозволяє вплинути на залишкову пухлину, яку неможливо було помітити під час операції, або залишкові атипові клітини.
  5. Для полегшення симптомів (болю, кровотечі, складнощів з ковтанням) під час призначення паліативного лікування.

Променева терапія може бути двох видів:

  1. Дистанційна або зовнішня. Джерело опромінення знаходиться на відстані від пацієнта.
  2. Контактна або брахітерапія. Джерело опромінення розміщується якомога ближче до пухлини за допомогою ендоскопу. Це дозволяє діяти направлено на новоутворення, захищаючи від опромінення здорові клітини.

Хіміотерапія

Методика базується на введенні в організм пацієнта спеціальних препаратів, що знищують клітини пухлини або сповільнюють її ріст. Хіміопрепарати можуть вводитися за допомогою ін’єкцій або приймаються внутрішньо, після чого потрапляють у кровотік.

Хіміотерапія проводиться курсами по 2-4 тижні. Це пов’язано з тим, що дія таких ліків направлена на ті клітини, які постійно діляться. Тому виконується їх циклічне введення (через певний проміжок часу).

Таргетна терапія

Методика направлена на блокування росту злоякісних клітин шляхом дії на певні мішені (молекули, що відповідають за ріс та поділ пухлини). Завдяки прицільному впливу новітній спосіб дозволяє досягти відмінного результату навіть при значному поширенні атипових клітин.

Пройти лікування раку стравоходу в Києві можна в клініці Таргет https://www.clinic-target.com/uk/. Онкологи медичного центру мають великий досвід та використовують сучасні методики та передові технології боротьби зі злоякісними пухлинами. Це дозволяє ефективно позбутися новоутворення на різних етапах його розвитку.