Які симптоми деменції

Симптоми деменції з’являються з часом і погіршуються. Спочатку хворий забуває повсякденні речі (нещодавня втрата пам'яті), має проблеми з концентрацією, забуває окремі слова. Пізніше виникають комунікативні проблеми, у хворого виникає проблема з визначенням свого місцезнаходження – він губиться навіть у знайомій місцевості чи у власному домі.

Найважча форма деменції також проявляється руховими розладами, хворий може стати більш агресивним і не впізнавати своїх близьких. В такому випадку буде в пригоді спеціалізований центр для інвалідів.

Які причини деменції?

Виникнення деменції в літньому віці може бути пов'язане з перебігом якогось іншого синдрому хвороби, наприклад, хвороби Альцгеймера або Паркінсона, гіпотиреозу або хвороби Лайма. Дуже часто факторами, які можуть спричинити розвиток деменції, є дефіцит вітамінів В12, особливо вітаміну В12. Ризик розвитку деменції підвищується у пацієнтів, які зловживають алкоголем, курять сигарети і ведуть нездоровий спосіб життя, що додатково супроводжується, наприклад, гіпертонією.

Як діагностувати деменцію?

Для діагностики деменції необхідний ретельний аналіз поведінки хворого на основі бесіди з ним і його родичами. Зараз доступні скринінгові тести на деменцію, наприклад, за допомогою малювання годинника. Дуже часто лікар відправляє пацієнта на дослідження додаткових параметрів, наприклад, рівня вітаміну В12, і на візуалізаційні дослідження голови, наприклад, комп’ютерну томографію.

Як запобігти деменції?

Немає способу повністю запобігти деменції. У нас є багато факторів, які впливають на розвиток цього стану, і, на жаль, не всі з них можна змінити. Протягом усього життя хворий повинен вести здоровий спосіб життя, регулярно займатися фізичними вправами і збалансовано харчуватися, насиченим вітамінами і мінералами. Також рекомендується обмежити до мінімуму такі стимулятори, як алкоголь і сигарети.

Лікування деменції

Немає методу лікування дименціі, здатного ефективно усунути всі симптоми. В даний час лікування Альцгеймера засноване на гальмуванні розвитку і прогресування захворювання. Найчастіше використовується фармакологічне лікування, призначаються препарати, які також застосовуються при лікуванні хвороби Альцгеймера - це, наприклад, інгібітори ацетилхолінестерази. Хворий повинен перебувати під наглядом родичів, щоб запобігти небезпечним ситуаціям та їх наслідкам.