Ехокардіограма: для чого вона потрібна та чим відрізняється від електрокардіограми

Електрокардіограма (ЕКГ) виконується за допомогою електрокардіографа. Такий прилад здатен реєструвати ритм і електричну активність серця та відтворювати їх графічно. Водночас ехокардіограма – це ультразвукове дослідження, яке виконується ультразвуковим пристроєм. Якщо для вас важливо турбуватися про свої здоров’я, можна у Львові недорого зробити в Urosvit УЗД серця та інших органів.

Це поширений метод клінічного дослідження. Його головна особливість полягає у використанні звукових хвиль. ЕХО-ефект виникає при заломленні ультразвуку на стінках органів, що дозволяє лікарю легко визначити наявність патології. Завдяки ехокардіограмі можна виявити ураження міокарда, серцеву недостатність, вроджені вади серця, порушення в роботі серцевих клапанів, кардіоміопатію, запалення ендокарда чи клапанів.

Які поширені види УЗД серця?

Існують різні види ехокардіографії. Розгляньмо основні з них, а саме трансторакальна, черезстравохідна, ехоколор-доплерографія та стресова ехокардіограма. Спеціалісти клініки Urosvit у Львові інтерпретують результати УЗД і за потреби призначать додаткові обстеження.

  • Трансторакальна чи стандартна ехокардіограма

Вона не болюча і не має протипоказань. Пацієнту потрібно лежати на кушетці, на нього накладають електроди та проводять ультразвуковим пристроєм вперед-назад по певних точках на грудній клітці. Спеціальний гель дозволяє обладнанню ковзати шкірою без тертя (повітря не потрапляє між шкірою та пристроєм), щоб отримати зображення з хорошою роздільною здатністю.

  • Черезстравохідна ехокардіограма

У стравохід пацієнта після анестезії горла спеціальними засобами вводять ендоскоп, оснащений ультразвуковим датчиком. Цей метод використовується, коли необхідно мати більш точну інформацію, ніж ту, яку можна було б отримати за допомогою стандартної процедури. Та черезстравохідна ехокардіограма більш інвазивна, ніж трансторакальна.

  • Кольорове доплерівське картування

Воно може виконуватися як перший і другий метод, наведені вище. Його особливість у тому, що він призначений для виділення потоку крові всередині серця. Це позначається різними кольорами залежно від напрямку руху крові.

  • Стрес-ехокардіограма (стрес-ЕхоКГ)

Пацієнту пропонується виконувати фізичну активність хорошої інтенсивності. А потім проводиться вимірювання показників, зроблених у стані спокою. Їх порівнюють із результатами, зробленими відразу після фізичного навантаження.

Після проведення таких обстежень кардіолог зможе оцінити стан здоров’я пацієнта і, якщо необхідно, приступити до подальших досліджень або призначити терапію.

Чи безпечно робити УЗД серця?

Ультразвукове дослідження серця абсолютно нешкідливе. Класичний метод неінвазивний, не має побічних ефектів і не викликає жодного болю. Через це його часто вибирають як основний засіб діагностики та профілактики всіх пацієнтів із захворюваннями серця.

Ехокардіографія особливо корисна, адже надає лікарям і пацієнтам важливу ​​інформацію. Зокрема, щодо рівня скоротливості клапанів, їхньої морфології та потоку крові з серця. Використання нешкідливих звукових хвиль дає можливість проходити обстеження навіть регулярно та часто, якщо це потрібно.

Стандартне УЗД серця варто робити 1 раз на рік із профілактичною метою. Пам’ятайте про це та слідкуйте за своїм здоров’ям, щоби можна було вчасно помітити ймовірні зміни.