Чим займається акушер-гінеколог

Гінекологія та акушерство — це дві галузі медицини, які тісно пов'язані між собою. Гінекологія спеціалізується на профілактиці, діагностиці та лікуванні захворювань жіночої репродуктивної системи, а акушерство — на догляді за жінками під час вагітності, пологів і післяпологового періоду.

Чим займається акушер-гінеколог?

Регулярно відвідувати гінеколога повинна кожна жінка старше 16 років або яка живе статевим життям. За необхідністю радимо відвідати жіночу гінекологію «Надія Львів» за посиланням https://ivfclinic.lviv.ua/konsultacii-likariv/konsultacija-akusher-ginekologa/

Які захворювання найчастіше лікує акушер-гінеколог?

Найпоширеніші захворювання, з якими пацієнтки звертаються до лікаря гінеколога-акушера, це порушення менструального циклу, проблеми із завагітнінням, вагініти та пухлини репродуктивних органів. Жінки також відвідують гінеколога, щоб підібрати відповідну для них форму контрацепції або, навпаки, підтвердити вагітність. Лікар акушер-гінеколог піклується про правильне перебіг всієї вагітності, пологів і післяпологового періоду.

Як виглядає візит до гінеколога?

Візит до акушера-гінеколога починається з детальної бесіди, під час якої лікар дізнається про гінекологічні захворювання в родині, місячний цикл і його регулярність, ліки (зокрема, гормональну контрацепцію) і статевий акт (кровотеча під час статевого акту, хворобливість або сухість піхви). Потім гінеколог проводить пальпаторний огляд, який полягає в оцінці стану репродуктивних органів жінки. Під час візиту лікар може також провести перевірку грудей, щоб виявити будь-які ущільнення. Кожна жінка, яка розпочала статеве життя або досягла 16 років, повинна відвідувати кабінет гінеколога хоча б раз на рік, навіть якщо у неї немає тривожних симптомів, таких як свербіж, біль під час статевого акту, проблеми із завагітнінням або кровотечі між менструаціями.

Яке обстеження може призначити гінеколог?

Одним з основних діагностичних гінекологічних досліджень є цитологія. Тест передбачає взяття мазка з вагінальної частини шийки матки і дозволяє виявити рак шийки матки в безсимптомній стадії. Ще одним часто використовуваним в гінекології обстеженням є вагінальне УЗД, яке дозволяє виявити будь-які відхилення, пов’язані зі станом репродуктивних органів жінки. Цей тест також проводиться на ранніх термінах вагітності. Гінеколог також може призначити ультразвукове дослідження сосків (зазвичай його називають УЗД грудей), яке дозволяє виявити ущільнення та інші зміни в грудях. З подібною метою проводиться мамографія — рентгенологічне обстеження, яке дає можливість ранньої діагностики раку грудей і сосків.