Вітаміни – маленькі цеглинки життя

Часто ми відчуваємо втому, нездужання, особливо в «перехідний» – осінньо-весняний період. Це означає, що організму не вистачає вітамінів та інших та мікроелементів. Що ж потрібно для хорошого здоров'я і правильного функціонування організму? Вітаміни та мікроелементи – це необхідні складові для правильного функціонування організму.

Людина складається з безлічі найдрібніших цеглинок – клітин. Ці клітини мають певну структуру, відрізняються в залежності від розташування і призначення. Всі разом вони утворюють тканини, наприклад м'язова, нервова. І ось, саме для правильного та тривалого функціонування цієї складної біологічної конструкції, необхідне надходження вітамінів та корисних речовин ззовні. Вітаміни – це органічні сполуки, які необхідні організму в дуже невеликих кількостях, але які організм зазвичай або не може виробляти самостійно, або виробляє в недостатньої кількості. Вони вкрай необхідні для нормальної життєдіяльності організму.

На відміну від основних компонентів їжі (жирів, білків та вуглеводів) вітаміни не згоряють в організмі як паливо, натомість вони виконують свою головну роль: сприяють перебігу найважливіших хімічних реакцій, які підтримують життя в нашому тілі. Купити вітаміни в Україні та покращити своє самопочуття ви можете в Інтернет-магазині Multivitamin.

Давайте подивимося, яку роль відіграють вітаміни в організмі, в чому їхня користь і чим загрожує їх дефіцит або надлишок. Вітаміни поділяються на жиророзчинні та водорозчинні.

Жиророзчинні вітаміни

  • Вітамін А (ретинол) відповідає за роботу імунної системи, виробництво гормонів та зір. Нестача вітаміну А загрожує ослабленням гостроти зору та імунітету.
  • Вітамін D – забезпечує всмоктування кальцію та фосфору з кишечника, допомагає їм відкладатися у кістках. Він зміцнює кістки та забезпечує їх нормальне зростання, сприяє згортання крові та нормалізує роботу серця. Цей вітамін може синтезуватися в нашому організмі під впливом сонячних променів.
  • Вітамін Е – уповільнює процеси старіння, підтримує еластичність судин, посилює процеси синтезу білка у скелетних м'язах, має анаболічний ефект. Здатний впливати на функцію ендокринних залоз та статевих органів.
  • Вітамін К - відповідає за процеси згортання крові, допомагає кальцію засвоюватися.

Водорозчинні вітаміни

• Вітамін B1 – бере участь в обміні білків, жирів та вуглеводів, пробуджує апетит, забезпечує нормальну роботу шлунка, знижує відчуття втоми та благотворно впливає на нервову систему.
• Вітамін В2 – відіграє важливу роль у процесі обміну речовин, забезпечує нормальну роботу сальних залоз, підвищує відчуття зору. Завдяки вітаміну забезпечується зростання, відновлення та дихання тканин.
• Вітамін В3 – відповідає за контроль кількості глюкози в крові, бере участь у процесах метаболізму, покращує апетит та нормалізує травлення. Він необхідний для нашої пам'яті та роботи мозку.
• Вітамін В5 – бере участь в обміні речовин.
• Вітамін В6 – бере участь в обміні жирів, білків, у кровотворенні, позитивно впливає на процеси запам'ятовування.
• Вітамін В12 - відіграє важливу роль у зростанні клітин, у синтезі білка, будівництві нервових волокон, забезпечує процеси формування еритроцитів.
• Вітамін С - допомагає нашому організму протистояти інфекціям, знижує кількість холестерину в крові, сприяє всмоктуванню заліза, необхідний для нормального обміну білків, для виробництва стероїдних гормонів надниркових залоз.
• Вітамін Р – зміцнює кровоносні судини, регулює вміст цукру в крові.

Як уникнути хвороб дефіциту вітамінів

Відсутність одного або кількох вітамінів у раціоні харчування призводить до характерних розладів, відомих як хвороби дефіциту, які можна коригувати прийомом певних вітамінів. Наприклад:

  • підвищене споживання вітаміну D може забезпечити захист від діабету;
  • вітаміни С та Е можуть знизити ризик розвитку ішемічної хвороби серця та катаракти; вітамін До може знизити ризик розвитку остеопорозу;
  • вітамін С може запобігати утворенню нітрозамінів - потенційних канцерогенів.
  • збільшення споживання фолієвої кислоти, вітаміну B12 та вітаміну B6 під час вагітності може захистити плід від виникнення дефектів нервової трубки.

Існує безліч різноманітних препаратів, здатних задовольнити потребу у вітамінах і корисних речовинах на добу лише однією таблеткою. Інтернет-магазин Multivitamin, який є офіційним дистриб'ютором американської компанії Now Foods і виробником швейцарських вітамінів Novel та дієтичних добавок Vitonica реалізує якісні і доступні полівітамінні комплекси для дітей, вагітних жінок, людей, які довго хворіють, а також для решти людей, для профілактики авітамінозу, коли змінюються пори року.