Посткоїтальний тест (ПКТ) у Києві у ДНК лабораторії ІГР ЛАБ біля м. Житомирська

В процесі діагностики безпліддя використовуються різні методи дослідження, як інструментальні, так і лабораторні. Одна з найбільш інформативних - посткоїтальний тест. У народі аналіз отримав назву «тест на сумісність». В основу лабораторного дослідження покладена оцінка слизу з цервікального каналу через певний час після статевого акту.

Пройти тестування у Києві без черг, за демократичною ціною ви можете у сучасній лабораторії ІГР ЛАБ. Якісне обладнання, кваліфікований персонал дозволяють проводити лабораторну діагностику з урахуванням вимог ВООЗ і європейських стандартів. Пройти аналіз у ІГР ЛАБ можливо в будь-який зручний час.

Що покаже діагностика?

Тест на сумісність не входить в програму стандартного обстеження на предмет безпліддя. Як правило, аналіз призначають парам з безпліддям неясного генезу, коли інструментальні методи діагностики і інші аналізи не виявили проблему.

За допомогою тесту можливо оцінити:

  • стан слизу;
  • активність сперміїв після попадання в цервікальний канал жінки;
  • взаємодія цервікального слизу і статевих клітин чоловіка;

При найменших підозрах на «статеву несумісність», проводиться аналіз. Оскільки стан слизу змінюється протягом менструального циклу, здавати тест надзвичайно важливо в найсприятливіші дні (період овуляції), які визначає лікар.

Фахівці лабораторії ІГР ЛАБ роблять все можливе, щоб отримати максимально точні і достовірні результати тесту в найкоротші терміни.

Основні показники посткоїтального тесту

В процесі діагностики пришиечного слизу лікар-лаборант визначає і оцінює такі показники, як:

  • в'язкість. Чим більше показники в'язкості, тим менші шанси на успішне зачаття природним шляхом. Зайвий в'язкий слиз ускладнює процес проникнення сперміїв до яйцеклітини.
  • рН цервікального каналу. Ще один досить важливий показник, які безпосередньо впливає на активність і рухливість чоловічих статевих клітин при зачатті. Сприятливі умови для сперматозоїдів - лужне середовище. В такому випадку вони активно переміщуються і без проблем запліднюють яйцеклітину. У кислому середовищі (при підвищеній кислотності цервікального каналу), рухливо навпаки, знижується, аж до повного знерухомлення сперміїв.

Додатково під час аналізу лаборант визначає кількість сперматозоїдів, які визначаються в пришийковому слизу.

Лікарі лабораторії ІГР ЛАБ - фахівці з багаторічним досвідом роботи, за плечима яких десятки успішно проведених тестів. В процесі виконання аналізів використовуються якісні імпортні витратні матеріали. Тести виконуються оперативно і максимально якісно.

Як готуватися до обстеження?

Щоб отримати максимально достовірні результати тесту, лікарі медичного центру ІГР ЛАБ попередньо обстежують жінку. Головне завдання такої діагностики - визначити сприятливі дні для забору матеріалу на аналіз. Для цього пацієнтка повинна знати дні свого менструального циклу.

Для уточнення періоду овуляції проводиться ультразвукова діагностика, під час якої добре видно дозрілі фолікули. Крім того, лікар може рекомендувати регулярне вимірювання базальної температури, а також додаткові аналізи на інфекції, що передаються статевим шляхом.

Напередодні здачі тесту на сумісність, партнер здає спермограму для виключення чоловічого фактору безпліддя.

Сама підготовка до тесту включає:

  • виключення за 2-3 дня до аналізу використання будь-яких лікарських препаратів;
  • утримання від статевого життя за 3-5 днів;
  • невикористання презервативів і тампонів;

У день здачі аналізу жінці заборонено підмиватися. Статевий акт повинен відбутися в день здачі аналізу, максимальний час між якими не може перевищувати 4-6 годин.

Сам посткоїтальний тест (ПКТ), який можно здати у лабораторії ІГР ЛАБ, за способом проведення нічим не відрізняється від звичного візиту до гінеколога. Лікар оглядає жінку за допомогою дзеркал і збирає зразки слизу для аналізу, які в подальшому передаються в лабораторію.

Позитивні результати аналізу свідчать про високі шанси на успішне зачаття природним шляхом. При негативних результатах аналізу вірогідність зачаття низька через обмежену або повну нерухомість сперміїв.

Навіть якщо результати тесту виявилися незадовільними, не варто впадати в паніку. Причин негативного результату може бути маса. Необхідно повторити аналіз через деякий час і звернутися для його розшифровки та призначення необхідної терапії до фахівців «Медичного центру ІГР».