Методи лікування патології шийки матки

Патології шийки матки займають лідируюче місце серед усіх гінекологічних проблем. Їх небезпека полягає в тому, що без своєчасного та належного лікування вони здатні спровокувати розвиток онкології. Але проблема в тому, що більшість таких патологій на початковому етапі не мають жодних симптомів. Тому так важливо кожній жінці регулярно проходити профілактичні огляди у гінеколога. Під час звичайного огляду лікар може діагностувати патологію шийки матки та призначити необхідне лікування.

Патології шийки матки, які потребують обов’язкового лікування

Гінекологи виділяють цілий ряд патологічних станів шийки матки, які потребують обов’язкового лікування:

  1. Ерозія – пошкодження епітеліального шару внаслідок травми, запалення та впливу інших факторів. Це найбільш розповсюджена патологія, яку необхідно лікувати. Захворювання тривалий час протікає без симптомів або інколи супроводжується кров’янистими виділеннями.
  2. Поліпи шийки матки – доброякісні новоутворення на слизовій оболонці, які необхідно видаляти.
  3. Ектопія – зміщення циліндричного епітелію. Патологія може бути вродженою або набутою. Причиною її появи можуть стати травми, інфекції, які передаються статевим шляхом, гормональні порушення.
  4. Папіломи. Їхня поява пов’язана з потраплянням в організм вірусу папіломи людини.
  5. Ендометріоз – невеликі за розміром кісти, що вражають слизову оболонку органу.

Консервативне лікування

Використання лікарських засобів для лікування патологій шийки матки може бути ефективним у випадку, коли причиною їхнього розвитку є запальний процес, гормональні порушення або інфікування вірусами чи бактеріями. Також консервативна терапія може призначатися пацієнткам з ерозією, яка з’явилася в результаті травмування слизової оболонки.

У деяких випадках медикаментозне лікування може проводитися разом з хірургічним втручанням. Перед операцією ліки допомагають усунути запальний процес або позбутися інфекції. Після втручання медичні препарати використовують для прискорення процесу відновлення. Детальніше про консервативне лікування патології шийки матки читайте тут https://lyna.com.ua/konservatyvne-likuvannya-patologiyi-shyjky-matky/.

Хірургічне лікування

Деякі патології шийки матки потребують проведення операції. Для цього можуть використовуватися наступні методики:

  1. Конізація чи електроконізація. Сьогодні ці методики вже вважаються застарілими, тому використовуються рідко, адже їх ефективність нижча, ніж у більш сучасних способів хірургічного лікування шийки матки.
  2. Діатермокоагуляція або діатермоексцизія. Ці методи належать до електрохірургічних. Після їх проведення тканини шийки матки стають менш еластичними, що може призвести до ускладнень під час пологів. Тому сьогодні вони теж малопопулярні.
  3. Радіохірургічні методи. Сьогодні це найбільш дієвий та безпечний спосіб лікування багатьох патологій шийки матки. Втручання проводиться з використанням спеціального апарату, який дає змогу безпечно видалити патологію, не пошкоджуючи здорові тканини, та попередити розвиток запального процесу.

Лазерне лікування

Лазерна терапія патологій шийки матки є максимально безпечною та ефективною. Спеціальний медичний лазер може використовуватися як ніж, зрізаючи патологічні тканини або припікаючи їх. Може використовуватися для обробки малих і великих осередків. Окрім цього, лазер здатен запаювати кровоносні судини, попереджаючи розвиток кровотечі. Після загоєння епітелію на поверхні не залишається рубців.

Діагностикою та лікуванням будь-яких патологій шийки матки займаються в центрі Lyna https://lyna.com.ua/, використовуючи сучасні методики з доведеною безпечністю та ефективністю. Досвідчені фахівці подбають про жіноче здоров’я – допоможуть його зберегти та відновити у разі виявлення захворювань.