Користь та шкода професійного чищення зубів

Професійне чищення зубів – це стоматологічна процедура для догляду за ротовою порожниною з метою запобігання розвитку хвороб зубів та ясен. Вона передбачає видалення зубного каменю, нальоту та інших відкладень на емалі.

Камінь – досить небезпечне явище. Він виникає у місцях, недоступних для очищення стандартною зубною щіткою. М'який наліт із залишків їжі та різноманітних солей кристалізується, набуваючи темного відтінку. Такі відкладення, як правило, знаходяться у безпосередній близькості до ясен, іноді можуть і вростати в них. Все це призводить до активного накопичення та розмноження патогенних мікроорганізмів, різних запальних процесів та підвищеної чутливості ротової порожнини. У найскладніших випадках можливе виникнення карієсу, періодонтиту та, як наслідок, втрата зубів.

Своєчасне звернення до стоматолога – ефективна профілактика зубних хвороб. У домашніх умовах подібний наліт видалити не вдасться. Вирішити проблему допоможе комплексне гігієнічне чищення порожнини рота. Вона не тільки запобігатиме карієсу, але й надасть посмішці природну білизну та привабливий вигляд.

Навіщо потрібне чищення порожнини рота?

Професійне чищення зубів – це дієвий спосіб у боротьбі з багатьма захворюваннями ротової порожнини. Воно здатне зняти запалення маргінальної частини ясен (при пародонтиті), повністю нормалізувавши стан хворого.

Крім цього, видалення надясенного шару пігментованого нальоту значно освітлює емаль. На відміну від відбілювання хімічним методом, при якому змінюється структура тканин зубів, професійне чищення лише усуває відкладення, що прикипіли до верхнього шару, не порушуючи емаль на клітинному рівні.

Користь та шкода професійної гігієни

Щодо цієї процедури існує багато суперечок. Багато пацієнтів вважають її необхідною та відзначають багато переваг, інші схильні думати, що вона небезпечна для здоров'я. Фахівці з галузі стоматології єдині на думці: гігієнічна чистка корисна, але в міру. При частому застосуванні вона здатна погіршити стан хворого.

Переваги професійного чищення:

  • Зникає неприємний запах.
  • Разом з відкладеннями видаляється патогенна мікрофлора та інші збудники запальних процесів у ротовій порожнині.
  • Емаль стає гладкою, набагато ефективніше засвоює корисні мікроелементи, що містяться в продуктах харчування та зубній пасті.
  • Візуально покращується стан зубів – усмішка виглядає яскравішою, до зубів повертається природний колір.
  • Процедура незамінна при гінгівіті, періодонтиті та інших ясенних та зубних хворобах. Вона є практично єдиним способом їхнього лікування.

До мінусів чищення відносять такі:

  • При видаленні підясенного нальоту можливе пошкодження ясен. Мікротравма, як правило, супроводжується кровоточивістю та больовим синдромом. Однак симптоми зникають через кілька годин, а повне відновлення м'яких тканин спостерігається протягом 7 днів.
  • Можливі неприємні відчуття. У більшості випадків маніпуляція безболісна, але для 2% людей, які страждають на гіперчутливість, проводиться знеболювання.
  • Чищення ультразвуком небажане для пацієнтів із серйозними патологіями інфекційного характеру, астмою, хворобами серця, бронхітом, з наявністю штучних серцевих клапанів або імплантів, а також дітей та підлітків. Якщо чистка високочастотними звуковими хвилями протипоказана, використовують альтернативний варіант - абразивне чищення.

Щоб заподіяти шкоди емалі, рекомендовано проводити процедуру двічі на рік (інтервал між сеансами має становити 6 місяців). Виняток – пацієнти зі знімними протезами, мостами та коронками. У них наліт утворюється активніше, тому чищення необхідно проводити десь 3-4 рази на рік.

Професійне чищення зубів у клініці “Мед-Део”

Клініко-діагностичні стоматології м. Києва "Мед-Део" пропонують висококваліфіковану стоматологічну допомогу від провідних фахівців галузі за доступними цінами. У нас Ви можете провести комплексне гігієнічне чищення порожнини рота, а також отримати дієві рекомендації щодо догляду за емаллю зубів та ясен. Сучасне обладнання та штат досвідчених лікарів дозволяють нам проводити навіть найскладніші процедури зі зняття відкладень на зубах. 

За додатковою консультацією або для запису на прийом звертайтесь до наших менеджерів.