Скільки триває лікування безпліддя

Про безпліддя говорять, коли, незважаючи на регулярні статеві зносини (ВООЗ визначає регулярність як 2-3 статеві акти, що закінчуються еякуляцією в піхву партнера, на тиждень) жінка не вагітніє протягом дванадцяти місяців. Після закінчення цього часу необхідно звернутися за допомогою для діагностики та початку лікування безпліддя.

Спеціалізовані дослідження, які є діагностикою безпліддя, дозволяють підібрати адекватний метод лікування, який дозволить жінці завагітніти. Залежно від специфіки порушень фертильності даної пари проводяться індивідуальні методи лікування. Для лікування безпліддя рекомендуємо звернутися в клініку Надія Одеса.

Методи та тривалість лікування безпліддя

Якщо причиною проблем з чоловічою фертильністю є гормональні порушення, пацієнту призначають відповідні дози гормонів. Це дозволяє регулювати їх концентрацію в крові, яка зберігається до кількох тижнів. Інфекції, що знижують фертильність, лікуються антибіотиками, що триває кілька тижнів. Якщо проблеми з фертильністю пов’язані із судинним веном, наприклад варикоцеле, необхідно хірургічне або ендоваскулярне видалення.

Після процедури може знадобитися кілька місяців, перш ніж ваша фертильність покращиться. У жінок проблеми, пов'язані з нерегулярністю овуляції, лікуються гормонами. Такі причини, як непрохідність фаллопієвих труб, аномальна структура матки, кісти яєчників і міоми або ендометріоз вимагають інвазивних процедур. Відновлення після лапароскопічної операції відбувається дуже швидко, і повернення до спроби завагітніти має визначатися індивідуально лікуючим лікарем. Багато разів зусилля, докладені відразу після операції, дають надзвичайно швидкий ефект.

Якщо описане вище причинне лікування неефективне, може знадобитися внутрішньоматкова інсемінація (введення спеціально підготовленої сперми партнера в матку) або процедура in vitro (забір яйцеклітин жінки, запліднення їх спермою партнера в лабораторії та перенесення живого ембріона в матку). Тут оцінюється ймовірність успіху в циклі однієї жінки (надається у відсотках) і коливається від кількох до приблизно 50%.

Говорячи про тривалість лікування безпліддя, слід пам'ятати, що кожна форма лікування лише збільшує ймовірність успіху, тобто народження здорової дитини, жодна терапія не гарантує 100% успіху, незалежно від тривалості лікування та понесених витрат.