Як і де отримати бали БПР для лікарів?

Як і де отримати бали БПР для лікарів?

Абревіатура БПР означає «безперервний професійний розвиток», який дає змогу лікарям і молодшим медичним працівникам час від часу покращувати теоретичні знання та навички. А отримані за знання бали БПР використати для проходження атестації. Сьогодні на вибір лікарям пропонується велике різноманіття спеціалізацій, форматів проведення заходів та провайдерів послуг. Лікарю дається один рік, щоб отримати 50 балів БПР і цю процедуру треба проходити щорічно. Далі ми поговоримо, як і де можна отримати бали.

Якщо вам вдалось отримати більше 50-ти балів за рік, це може бути приводом для покращення лікарської категорії.

Які існують варіанти освіти

Освіта формальна

 1. Мається на увазі отримання профільної освіти за спеціальністю та отримання відповідної кваліфікації. Разом з цим ви отримуєте 50 балів БПР в Україні або 100 балів за кордоном. Отримання кваліфікації і балів підтверджується дипломом про освіту або сертифікатом.
 2. Отримання докторського ступеня, наприклад доктор наук, доктор філософії. Ступень присвоюється після захисту дисертації та додатково нараховується 50 балів в Україні або 100 балів за кордоном.

Освіта неформальна

 1. Покращення кваліфікації.
  Це можна зробити в навчальних установах післядипломної освіти якщо у вас вже є диплом. Навчання може бути очне та дистанційне, а за 7 днів навчального процесу ви зможете отримати 25 балів БПР. Якщо навчальний процес триває від 14 днів – отримаєте всі 50 балів.
 2. Стажування.
  Відбувається за межами місця основної роботи лікаря/молодшого спеціаліста. Ви зможете отримувати 3 бали на день, але не більше 25 балів загалом за таке стажування. Більше можна отримати за кордоном – 5 балів на день. Щоб підтвердити проходження такого заходу в нашій країні, ви мусите надати відрядження і ксерокопію наказу на зарахування на стажування. Для закордонних заходів – це має бути сертифікат чи диплом з програмою заходу.

Освіта інформальна

 1. Конференції, семінари, симпозіуми за медичною тематикою.
  Відвідати як слухач або доповідач перелічені навчально-практичні заходи. Діапазон балів БПР залежить від вашого статусу на такому заході, тематики та країни проведення та варіюється від 5 до 70.
 2. Професійний розвиток онлайн
  За дистанційне навчання ви можете здобути 1 бал за прослуховування двохгодинного курсу лекції українською мовою. Лімітів для одного циклу курсів немає. Проте, сумарна кількість отриманих балів, які підуть до зарахування в БПР не перевищить 15 для укр.курсів або 20 для закордонних курсів. Підтвердженням проходження курсу буде сертифікат, який вам має надати провайдер БПР https://evopro.pro/zakhodi-bpr/
 3. Здобуття практичних знань
  Така можливість у вас буде під час проходження симуляційних тренінгів. Наприклад, на практично-наукових конференціях, зустрічах, тощо. Один день участі принесе вам 15 балів в Україні або 20 за її межами. Заходи в Україні, які тривають 2 і більше днів принесуть вам максимум 25 балів загалом. Аналогічні заходи за кордоном оцінюються у 30 балів. Підтвердити проходження ви маєте сертифікатом або дипломом.
 4. Написання статей
  Отримати бали БПР ви можете через публікацію статей у відомих журналах з імпакт-фактором. Це дасть вам 20 балів для статей в українській пресі та 30 балів для англомовних статей в закордонних виданнях. Підтвердження - через бібліографічну довідку.