Що таке лімфа і як їй допомогти підтримати імунітет: три способи 

Що таке лімфа і як їй допомогти підтримати імунітет: три способи. Лімфатична система є менш обговорюваною частиною судинної системи людини, більш відома система кровообігу. Кардіохірург Жеральд Лемол переконаний, що навіть медична спільнота все ще приділяє  занадто мало уваги його дослідженням. У  книзі «Лімфа і довголіття» лікар пояснює роль лімфатичної системи в нашому організмі та способи її оздоровлення. 

Щохвилини серце прокачує нашими судинами від 3 до 6 літрів крові. Після доставки поживних речовин до клітин і тканин організму більшість повертається в кровотік через вени, а частина потрапляє в лімфатичну систему. На відміну від кровоносної системи, лімфатична система не замикається. Він збирає інтерстиціальну рідину з продуктами життєдіяльності клітин – окисленими ліпідами, пошкодженими білками, великомолекулярними токсинами – які виходять через стінки кровоносних судин і через клітинні мембрани. Лімфа рухається за рахунок скорочення м'язів і діафрагми від кінчиків наших пальців до центру – у велику грудну протоку,  впадає у верхню порожнисту вену, прямує до печінки, де очищається. Попутно лімфа проходить через лімфатичні вузли, виконуючи бар’єрну та імунну функції. 

Для чого потрібні лімфовузли?

Лімфатичні вузли фільтрують лімфу і допомагають організму боротися з зараженими клітинами. Розташовуються вони поблизу кровоносних судин і біля життєво важливих органів: на шиї, під пахвами, в паху. Протікаючи через лімфатичні вузли, лімфа очищається, а збудники інфекції затримуються, а потім знищуються.  

Лімфовузли в організмі людини є потужними фільтрами, які не дають шкідливим речовинам поширюватися по організму. Якщо ви помітили, що лімфовузли збільшилися, можливо, на організм почалася вірусна атака. У цей момент лімфатичні вузли помітні. Якщо під час  загострення помацати їх пальцем, вони будуть схожі на боби. 

Яку роль відіграє лімфатична система в організмі

Лімфатична система – частина імунітету, саме в ній починається робота з розпізнавання та знешкодження хвороботворних вірусів. У лімфі вступають у бій макрофаги – клітини, здатні захоплювати й перетравлювати небезпечні мікроорганізми, а також T-лімфоцити, які ще називають кілерами, хелперами та супресорами – це клітини, які знищують чужорідні антигени та допомагають імунній системі формувати пам'ять про антигени, аби в разі майбутнього зіткнення з ними ініціювати захисну відповідь. Наприклад, вчені, які досліджують COVID-19, вивчали Т-лімфоцити, щоб зрозуміти, як домогтися противірусної імунної відповіді. 

Лімфатична система без зупинки сканує клітини і виявляє хворі (зокрема ракові). У тілі людини близько 37 трильйонів клітин, і лімфа контактує з кожною з них, щоб надати імунній системі інформацію про "чужинців". Крім того, лімфатична система видаляє мікроорганізми та продукти їх розпаду, що сприяє очищенню ураженої ділянки від забруднень і відновленню пошкоджених клітин. Для такої чистки інтернет магазин badzkarpat.com.ua пропонує біологічно активну добавку за доступною ціною від вітчизняного виробника.

Без ефективної та безперешкодної циркуляції лімфи в організмі починається дисфункція, підвищується ризик хронічного запалення та аутоімунних порушень. Адекватний відтік лімфи допомагає запобігти утворенню тромбів, закупорці кровоносних судин і пошкодженню, що призводить до серцевих захворювань. Шлунок і кишечник добре працюють, коли лімфа тече вільно. Покращення лімфотоку може допомогти підтримувати здорову вагу та боротися з ожирінням.