Перший візит до психолога або психотерапевта в Хмельницькому: найважливіше

Що слід пам'ятати під час першого візиту до психолога або психотерапевта? Перше відвідування психотерапевта може викликати занепокоєння. Ви повинні ділитися інформацією про свою проблему, посвячувати сторонню людину у персональні або родинні таємниці. Це непросто.

Щоб полегшити процес, важливо вибрати хорошого фахівця, якому ви схильні довіряти. Це можна зробити за допомогою сайту upsihologa.com.ua.

Перш ніж йти на консультацію, підготуйтеся, намагаючись зформулювати, яку саме проблему ви хотіли б вирішити, та який результат мати після співпраці з психологом.

Перша зустріч майже завжди присвячена збору інформації. Треба розповісти, що змусило вас прийти за консультацією. Відповідайте на питання про сім'ю, стосунки з друзями тощо. Ви знаходитесь у безпечному просторі. Професіонал не засуджує вас, а лише прагне допомогти. Тому не бійтеся ділитися інформацією.

Будьте чесними

Ви даремно витрачаєте як свій особистий час, так і час професіонала, якщо кажете неправду. Приміром, якщо вас запитають, скільки спиртного в тиждень ви вживаєте, не намагайтеся «забути» про кілька кухлів пива або келихи вина. Якщо ви спробуєте описати ситуацію, більш красивою, ніж вона є насправді, психотерапевт може й повірити вам. Але в результаті вся подальша стратегія психотерапії буде побудована неправильно.

Не поспішайте з висновками

Іноді ми дозволяємо першим враженням здолати нас. Коли ви вперше сідаєте в крісло навпроти психолога, то відразу формуєте думку про нього. Наскільки комфортно перебувати у кабінеті? Чи не є ситуація занадто строгою? Як співрозмовник спілкується із вами? Тон бесіди доброзичливий чи неприємно повчальний? Все це допомагає зформувати думку про терапевта.

Зрештою вам доведеться довіритися своїй інтуїції. Але не поспішайте прощатися з психологом. Нехай після першого візиту мине деякий час, щоб можна було проаналізувати враження та зробити правильні висновки.

Можете нервувати

Нервувати цілком допустимо, коли ви приходите до психолога вперше. Якщо вам важко знайти слова для пояснення, то й скажіть. Пам'ятайте, що ви знаходитесь у безпечному місці. Тут на вас ніхто не давить і ніхто не засуджує. Не треба щосили намагатися приховати нервозність. Демонструвати свої почуття відверто просто необхідно. Так фахівцю буде простіше зрозуміти вас як особистість, вашу проблему та визначити шляхи її вирішення.