Москаль стверджує, що олігархи платили екс-президенту Віктору Ющенку по 15-17 млн дол., за те, щоб стосовно них не порушували кримінальні справи. Віктор Ющенко давав команди припинити кримінальні справи проти певних бізнесменів. Про це повідомила Геннадій Москаль.

На питання, чому вони свого часу не посадили тих, кого звинувачували у злочинах, Москаль відповів: "Тоді нікого не було садити. Донецьк був порожній".

"Навіщо це робилося, я зрозумів тільки в кінці. Тому і пішов. Знаєте, Ющенко по натурі така людина … Це тільки на людях він говорив, що найбільше він любить Україну. А мені здається, найбільше він любив гроші. Це я потім зрозумів, що це була психологічна атака на олігархів з метою змусити їх дати гроші", – заявив він.

"Ну, коли я відкрив фонди "Україна 3000"… пробачте, ті, на кого давали з адміністрації президента "фас", платили 17 мільйонів доларів, 15 мільйонів доларів у фонди. І після цього відразу надходила команда: "Цього не чіпати", – розповів Москаль.

"Якби не це крисятництво Ющенка і його сім'ї, і всіх цих фондів, які відкрили дружина, дочка і т.п., мабудь, такої ситуації б не було. Тобто це був розводняк, подоїти цих людей, залякати. Коли людина перелякана і відчуває за собою гонитву", – зазначив депутат.

Москаль стверджує, що за багатьма олігархами Ющенко "висилав літаки державної авіакомпанії "Україна", з державною службою охорони", щоб вони безпечно приїхали в країну.