Проблеми США та Заходу з президентом Зеленським - (оновлюється)

Американськими ЗМІ підтверджується інформація про конфлікт Зеленського з американською владою та західними структурами, що виявилося, зокрема, під час візиту Блінкена до Києва.

The Washington Post пише, що президент України відсторонив в останні тижні від влади деяких високопосадовців, які вважалися найближчими до Вашингтона і «були готові боротися з корупцією».

«Особливу тривогу» викликало звільнення міністра інфраструктури Кубракова (його звільнили, нібито, через те, що він вибудував дуже тісні стосунки з американським посольством через голову Банкової і на всі претензії до своєї роботи «козиряв» зв'язками з послом США).

Як пише The Washington Post, проблеми посилилися після візиту Блінкена до Києва, який він використав для того, щоб "подвоїти вимоги до України щодо боротьби з корупцією".

Однак Зеленський з цим не погодився і, за словами чиновників, які були присутні на зустрічі з Блінкеним, президент під час бесіди «розлютився»/ «наїжачився» (bristled).

Після цього також багато українських чиновників, близьких до Зеленського, розкритикували виступ держсекретаря з гітарою в столичному барі як "нечутливий".

Окрім корупції, розбіжності між Києвом та Заходом стосуються майбутньої війни, перспектив переговорів з РФ, військової допомоги, можливості завдавати ударів територією Росії, членства в НАТО, конфіскації російських активів. Українські лідери "все частіше скаржаться", що Вашингтон обмежує їхню здатність реагувати на російські атаки.

«Ми віримо у нас, а ви ні. Це найбільша проблема зараз у наших відносинах», - заявив високопосадовець.

Ці суперечки почалися ще на початку вторгнення, але посилилися останніми тижнями на тлі успіхів РФ на полі бою.

Деякі розбіжності "випливають із природної напруженості партнерів", але інші "здаються більш фундаментальними", особливо щодо корупції в Україні. Джерела заявили WP, що "довгострокове планування може виявитися неможливим".

WP вважає, що "найближчі місяці принесуть ще більше гарячих точок" після саміту НАТО у Вашингтоні, де Україна навряд чи отримає бажане запрошення. Кожна сторона тепер заявляє, що інша не має чіткого шляху до перемоги.

"Схоже, у них заклинило GPS", - сказав про київське керівництво високопоставлений європейський дипломат.

Блінкен виставив Зеленському низку вимог, включаючи кадрові. Із чим президент не погодився. При цьому Зеленський висловив претензії до посла США в Україні Бріджіт Брінк, з якими, у свою чергу, не погодився Блінкен.

Продовження все тієї ж теми (читати вище👆)

Попри досить «хамську» поведінку президента України стосовно американських партнерів, останні не зупиняють свою допомогу Україні. Бо Зеленський не вічний, а Україна назавжди.

Так, Financial Times стверджує, що український та американський президенти в Італії підпишуть двосторонню безпекову угоду.

«Це відбудеться в кулуарах зустрічі G7 в Італії наступного місяця», – пише видання, посилаючись на чиновників США.

Саміт лідерів держав "Групи семи" запланований в Італії 13-15 червня. Джерела видання не уточнюють, у який день відбудеться підписання угоди.

Видання зазначає, що угода формулювалася протягом останніх тижнів, відзначених дедалі більшою напругою у відносинах між Києвом та Вашингтоном.

Один із призначених Зеленським високопосадовців, який говорив з FT про відносини між США та Україною, сказав виданню: «Ми далі один від одного, ніж будь-коли раніше від початку війни. Це дуже, дуже напружено.»

❗️Ось так, друзі. Ще раз підтверджую свою інформацію про те, що наші західні партнери готові терпіти цю владу ще максимум рік. Бо працювати з нею стає все важче.

Десь зрозуміле роздратування Зеленського, коли зараз у росіян певні успіхи на ЛБЗ. Але у цьому винен не тільки Захід, який дійсно дещо затримує постачання зброї. Проте, іноді і у дзеркало варто дивитись перед тим, як у всіх невдачах звинувачувати виключно партнерів.

Дипломатія, така дипломатія… https://t.me/Ol_Sharp/19411