Юрій Луценко приклади засуджених корупціонерів

«Ви ловите, а ніхто не сидить!» Саме так більшість реагує на дописи про чергового хабарника, взятого «на гарячому». Так, найчастіше суд виносить «гуманний» вирок – штраф за неправомірну вигоду. Я вже не перший рік прошу Верховну Раду зробити мінімальним покаранням за хабар не штраф чи умовний термін, а один рік реальної тюрми.

Поки не знаходжу порозуміння.  Проте не опускаємо руки, в неантикорупційних судах доводимо винуватість корупціонерів і отримуємо для них реальні вироки. Навожу приклади успішних справ.

Принагідно нагадую, що корупцією чиновників вищого рангу згідно закону має займатися САП і НАБУ

Рішенням Київського районного суду м. Полтави засуджено начальника відділу протидії незаконному обігу підакцизних товарів оперативного управління Головного управління ДФС у Полтавській області за отримання хабара в розмірі 2500 доларів США з фізичної особи-підприємця за повернення тимчасово вилученого майна та не притягнення останнього до кримінальної, адміністративної відповідальності за начебто порушення встановленого порядку зберігання та транспортування алкогольних напоїв та призначено покарання у вигляді позбавлення волі строком на ШІСТЬ років із позбавленням спеціального звання – підполковник податкової міліції.

***

Вироком Садгріського райсуду м. Чернівці до П’ЯТИ років позбавлення волі засуджено завідувача сектором розслідування, аналізу та обліку аварій і виробничого травматизму Управління Держпраці в області за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України.

Посадовець вимагав та отримав від громадянина 1500 дол США хабара за позитивні висновки комісії, яка розслідувала факт смерті одного з керівників держпідприємства області, а саме визнання смерті останнього нещасним випадком, що пов'язаний з виробництвом.

***

Вироком Жовтневого районного суду м. Дніпра засуджено заступника начальника відділу Державної екологічної інспекції у Дніпропетровській області за одержання хабара у сумі 68000 грн. за складання акту про можливість видалення зелених та лісонасаджень на території двох сільських рад в кількості 340 дерев (ч.3 ст.368 КК України) до П’ЯТИ років позбавлення волі.

***

До ТРЬОХ та ДВОХ років позбавлення волі відповідно засуджено двох депутатів Підгороднянської міської ради Дніпропетровщини, які одержали 137000 грн неправомірної вигоди за вплив на прийняття іншими депутатами міськради позитивного рішення щодо зміни цільового призначення земельних ділянок, розташованих в м.Підгородньому (ч.2 ст.369-2 КК України). Вказане рішення суду набуло чинності.

***

Рішенням суду першої інстанції вже звільненого заступника міського голови одного з районних центрів Сумської області (м. Кролевець) визнано винною у вимаганні та одержанні хабара у сумі 27 тис 500 грн за сприяння передачі в оренду приміщення комунальної власності.

Обвинувачену засуджено рішенням Кролевецького районного суду за ч. 3 ст. 368 КК України до П’ЯТИ років позбавлення волі.

***

Колишнього начальника Глухівського міськрайонного відділу державної виконавчої служби Головного теруправління юстиції у Сумській області вироком Глухівського міськрайонного суду визнано винним за ч. 3 ст. 368 КК України та засуджено до П’ЯТИ років позбавлення волі.

Чоловік обвинувачувався у вимаганні та отриманні 500 доларів США хабара від фізичної особи за зняття арешту з транспортного засобу.

***

Вироком Сихівського районного суду м. Львова колишнього Миколаївського міського голову визнано винуватим у вчиненні злочину, передбаченого ч.5 ст.368 КК України, та призначено йому покарання у вигляді позбавлення волі на строк ДЕВ’ЯТЬ років. Сума хабара – 1 млн. грн.

Тим же вироком спеціаліста Миколаївської міської ради визнано винуватим у вчиненні злочину, передбаченого ч.5 ст.368 КК України, та призначено йому покарання у вигляді позбавлення волі на строк ВІСІМ років, та спеціаліста–контролера Миколаївського КП ЖКУ визнано винуватим у вчиненні злочину, передбаченого ч.5 ст.25, ч.5 ст.368 КК України, та призначено йому покарання у вигляді позбавлення волі на строк ВІСІМ років.

Обвинуваченими подано апеляційні скарги на зазначений вирок суду.

Вироком Стрийського міськрайонного суду Львівської області міського голову Сколівської міськради визнано винним та засуджено за ч. 3 ст. 368, ч. 1 ст. 366 КК України до ШЕСТИ років 6 місяців.

Цим же вироком засуджено юрисконсульта цієї міськради за ч. 5 ст. 27 ч. 3 ст. 368 до П’ЯТИ років 6 місяців позбавлення волі.

Вказані особи засуджені за те, що в липні-серпні 2015 року вимагали та отримали хабар в сумі 18000 грн від директора одного з підприємств за сприяння в перемозі в конкурсі на оренду комунального майна, зниження орендної ставки та подальшому викупі приміщення. На вказаний вирок суду прокурором та стороною захисту подано апеляційні скарги.

***

Дніпровським районним судом міста Києва ухвалено обвинувальний вирок, яким визнано колишнього начальника відділу ДПІ у Дніпровському районі ГУ ДФС у місті Києві винною у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України та призначено покарання у вигляді П’ЯТИ років позбавлення волі.

Посадовець вимагала та отримала від представника приватного підприємства хабар в розмірі 111 тис. гривень за зменшення суми пені, встановленої в ході документальної позапланової виїзної перевірки вказаного підприємства.

***

Вироком Запорізького районного суду колишнього начальника Біленьківської виправної колонії засуджено до П’ЯТИ років позбавлення волі з конфіскацією майна за вимагання та одержання хабара у сумі 26 452 грн. за не повідомлення правоохоронних органів про крадіжку останнім майна зі складу виправної колонії та не ініціювання питання щодо зміни йому умов відбування покарання.

***

Вироком Менського районного суду Чернігівської області засуджено до П’ЯТИ років позбавлення волі голову Менської міської ради та депутата Менської районної ради за отримання хабара в сумі 1 тисяча доларів США за сприяння у передачі в оренду земельної ділянки. Вирок оскаржується в апеляції.

***

Вироком Менського районного суду Чернігівської області до П’ЯТИ років позбавлення волі засуджено заступника начальника колонії, який запровадив практику отримання від родичів засуджених неправомірної вигоди за користування засудженими передбаченими Кримінально-виконавчим кодексом України пільгами. Вирок оскаржується в апеляції.

***

Т.в.о. директора Департаменту розвитку інфраструктури та житлово-комунального господарства Одеської ОДА вироком Приморського районного суду м. Одеси визнана винною у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 368, ч. 2 ст. 369-2 КК України та засуджена до позбавлення волі строком на ШІСТЬ років з позбавленням 9 рангу державного службовця.

Посадова особа одержала від суб’єкта господарювання хабар на загальну суму 1 млн 450 грн за вчинення в її інтересах дій, пов’язаних з підписанням актів приймання виконаних будівельних робіт, та за своєчасну подачу їх до Головного управління Державної казначейської служби України в Одеській області і оплату виконаних робіт.

***

Набрав законної сили вирок Єланецького районного суду Миколаївської області, яким колишнього заступника голови Єланецької РДА визнано винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України, та засуджено до покарання у вигляді позбавлення волі строком на П’ЯТИ років із позбавленням 9 рангу державного службовця.

Посадовець одержав від суб’єкта господарювання хабар в розмірі 2000 доларів США за вчинення в його інтересах дій, пов’язаних з отриманням відповідних дозвільних рішень для подальшого користування надрами.

***

Суддя Іллінецького районного суду Вінницької області одержав хабар у сумі 15 тис. грн. Рішенням суду визнаний винним у вчиненні кримінального правопорушення за ст. 368 КК України. Реальний вирок ДЕСЯТЬ років позбавлення волі. Вирок оскаржується в апеляції.

***

Галицький райсуд Львова засудив до ДЕВ’ЯТИ років позбавлення волі екс-керівницю відділу одного з банків за привласнення коштів клієнтів даного банку на суму 1,2 млн 183 тис. дол. та 51 тис. євро. Засуджена обвинувачувалася за за ч.3-5 ст.191 (привласнення або заволодіння майном) і ч.4 ст. 358 (підробка документів) КК.

***

Службова особа районного відділу Управління Державної міграційної служби України в Луганській області вчинила корупційне правопорушення (ч. 3 ст. 368 КК України), за грошову винагороду в сумі 13 500 грн оформивши паспорти громадян України мешканцям Луганщини, які перебувають на тимчасово окупованій території Луганської області, без їх фактичної присутності.

Вироком суду засуджена до П’ЯТИ років 3 місяців позбавлення волі.

Сторонами у кримінальному провадженні подані апеляційні скарги.

***

Вінницьким апеляційним судом залишено без змін вирок Вінницького міського суду від 13.09.2016, яким суддю одного із судів Вінниччини засуджено за ч. 3 ст. 368, ч. 1 ст. 366 КК України до покарання у виді ДЕСЯТИ років позбавлення волі з конфіскацією майна та з позбавленням права обіймати посаду судді строком на 3 роки.

***

Окрім реального терміну засудження також вироком суду підлягає конфіскації майно засуджених корупціонерів, а також діє заборона права обіймати посади на певний період.