Внутрішній Майдан в генеральній прокуратурі України - Сакварелідзе

У Генеральній прокуратурі України зараз намагаються провести системні зміни для боротьби з корупцією, повідомив заступник генпрокурора Давид Сакварелідзе. "Я не боюся сказати, що зараз відбувається в Генеральній прокуратурі такий "внутрішній Майдан", якого раніше ніколи не було.

Політичні зміни переформатували політичну структуру, але Генеральна прокуратура жодним чином не змінилася, система залишилася колишньою. Зараз ми це намагаємося виправити", – сказав Сакварелідзе. Він зазначив, що подібних змін не було за весь період незалежності України.

Сакварелідзе додав, що в даний час в Генпрокуратурі проводиться відкритий і прозорий конкурс з відбору людей на 700 керівних посад по всій країні. Сама кількість керівних посад значно скорочено.

“Ми не думаємо, що все буде гладко, – багато людей втратили роботу, багато хто з них за попередні роки стали мільйонерами, багато з них мають тісні зв'язки з політиками, які намагаються їх підтримати, олігархами. Але потрібно пройти тестування і залишитися на посаді, чи ні", – сказав заступник генпрокурора.

Сакварелідзе вважає, що зараз рівень довіри суспільства до відомства надзвичайно низький.

"Суди та прокуратура мають найменшу довіру серед всіх інститутів… Потрібні ефективні системні зміни", – сказав Д. Сакварелідзе.

Він повідомив, що в Генпрокуратурі вже створений невеликий відділ зі слідчих з чистою репутацією, який займається розслідуваннями корупції всередині відомства.

“За три місяці у нас дуже хороший результат – сім або вісім справ. Ми ведемо розслідування відносно чиновників, чого раніше не було. Ми показали, що немає недоторканних всередині системи прокуратури", – сказав заступник генпрокурора.

16 липня 2015-го року заступник генпрокурора Давид Сакварелідзе оголосив про реорганізацію системи місцевих органів прокуратури шляхом проведення чесного та прозорого конкурсного відбору. За його словами, зарплати працівників прокуратури будуть збільшені за рахунок скорочення їх кількості і складуть близько 15 тис. грн.

2 липня Верховна Рада прийняла законопроект, який вносить зміни в закон України про прокуратуру, проголосований у минулому році. На думку президента України Петра Порошенка, реформа прокуратури допоможе повернути довіру людей до цього відомства.