Станом на 11 вересня 2013-го року, ціни на електроенергію в Литві справді високі і майже рекордні. Ціни на електроенергію на біржі Nord Pool Spot, які почали рости ще влітку 2013-го, до осені досягли рекорду для цієї пори року – 27 ct/kWh (0,782 євроцента при курсі в 1 євро – 3,45 літів).

На думку фахівців компанії з роздрібного продажу електроенергії в Литві Energijos kodas, ціна влітку традиційно зростає через профілактичні роботи на станціях в регіонах, однак восени ціна зазвичай знижується через підвищення рівня води, що дозволяє створити додаткову генерацію на гідроелектростанціях, передає кореспондент ІА REGNUM з посиланням на поширену заяву компанії, а замовити енергоаудит можна тут.

Також за темою:

  1. Права и обязанности ЖЕКов по уборке домов, лестниц
  2. Только городской голова Полтавы за повышенные тарифы – оппозиционный депутат
  3. Цена на газ для населения в Украине после Харьковских соглашений

У цьому році, за словами керівника відділу продажів компанії Юсте Жегужаускайте, ситуація розвивається інакше: замість зниження ціни на електроенергію на біржі, вона значно зростає.

Наприклад, найвища ціна минулого року була 21 ct/kWh. У червні цього року, за словами фахівця, ціна на електроенергію в Литві була на 36% вище, ніж у червні 2012 року. В липні – на 7% вище, а в цілому в середньому за рік ціна на електроенергію на біржі подорожчав на 6%. Фахівець прогнозує, що динаміка зростання збережеться, що неминуче вплине на економіку і господарство Литви.

За словами Жегужаускайте причин такого зростання багато, але він почався після того, як до біржі приєдналася Латвія, хоча експерти в момент приєднання очікували протилежного результату. На ціну, за її словами, впливають ремонтні роботи в Скандинавії, низька пропускна здатність електроз'єднань, зниження генерації в Латвії та Калінінградської області. За словами експерта, ситуація буде тривати, поки не з'являться з'єднання з Польщею або Швецією.