Promotion Welcome 100 RU [https://welcome100.npbpromoru.nl/]
В Сочі робітникам не платять зарплату по три місяці - досвід Романа Кузнецова

Історія робітника Романа Кузнєцова, який в четвер зашив собі рота і вийшов до прохідної головного медіа-центру, щоб вимагати від роботодавця зарплату, в п'ятницю отримала детективне продовження. Сам робітник зараз знаходиться у селищі Мирне в Імеретинській низовині і охоче дає інтерв'ю пресі.

Тим часом і сочинська, і крайова прокуратури проводять перевірку того що сталося і, здається, зуміли вплинути на ситуацію. Принаймні в четвер пізно увечері в Сочі прилетів представник компанії «Крилак Спецбуд». У п'ятницю вранці він зустрівся з самим Кузнєцовим та робочими його бригади. Назвавшись Михайлом, опустивши при цьому чомусь своє прізвище, він пообіцяв, що не пізніше понеділка компанія почне погашати тримісячні борги по зарплаті.

В Сочі робітникам не платять зарплату по три місяці - досвід Романа Кузнецова

У сочинському представництві «Крилак Спецбуд», офіс якої розташовується в невеликій кімнаті на території підрядника будівництва медіа-центру, корпорації «Инжтрансстрой», з пресою розмовляти категорично відмовилися. Чоловік, який назвав себе Євгеном, вигнав журналістів з кімнати з тією ж безцеремонністью, з якою до цього зажадав для вивчення редакційні посвідчення.

Віце-губернатор Краснодарського краю Джамбулат Хатуов у телефонній розмові пояснив, що на будівництві даного олімпійського об'єкта вибудувано цілий ланцюжок. Замовником виступає компанія «Омега», чия власність розподілена між кількома структурами, де головним акціонером виступає адміністрація Краснодарського краю.

Далі мотузка тягнеться до підрядника – московської корпорації «Инжтрансстрой», що спеціалізується на дослідженнях, проектуванні, будівництві та реконструкції об'єктів залізничного транспорту, автомобільних доріг, мостів і тунелів, аеродромів, морських і річкових гідротехнічних споруд, промислових і культурно-побутових об'єктів різного призначення.

У сочинському випадку між «Омегою» і «Инжстрансстроем» є договори на фінансування «олімпійських» робіт, зокрема, головного медіа-центру. «Омега», за словами віце-губернатора, справно авансує московську корпорацію. Причому, настільки справно, що «Инжтрансстрой» накопичив більше ніж мільярдну заборгованість перед замовником, що зараз над цим розбираються правоохоронні органи. Іншими словами, підкреслив Джамбулат Хатуов, ні «Омега», ні, отже, адміністрація Кубані до вышеозначенному скандалу відношення не мають.

Не взяли на себе відповідальність за борги по зарплаті перед російськими робітниками і в корпорації «Инжстрансстрой». Її представник, Юхим Басин також в телефонній розмові дав зрозуміти, що субпідрядником є компанія «Крилак Спецбуд», яка виконує роботи з вогневої захисту повітроводів. Ніяких боргів перед цією підмосковною компанією у «Инжтрансстроя» немає.

- Вони вчасно отримують оплату за виконані роботи, останній платіж в сім мільйонів рублів був проведений в минулий вівторок, – підкреслив Юхим Басін.

У ході розмови з ним з'ясувалося, що у «Крилак Спецбуду», в свою чергу, є власний субпідрядник – московська фірма «Абсолют-буд», чий офіс розташований на вулиці Авіамоторна. Саме вона, стверджує Басін, і виступає в якості наймача робітників бригади Романа Кузнєцова. Стало бути, всі питання з приводу того, що сталося, потрібно адресувати тільки туди.

Начебто, ланцюжок повинна замкнутися, але викликає подив прес-реліз прокуратури Краснодарського краю, в якому зазначено буквально наступне: організована та проводиться перевірка обставин події одиночного пікету будівельника біля прохідної головного медіа-центру в Олімпійському парку. В даний час встановлюються причини, що спонукали Романа Кузнєцова провести акцію протесту з вимогою виплатити йому заборгованість із заробітної плати, що утворилася в період його роботи в ТОВ «Крилак Спецбуд». У разі виявлення порушень його трудових прав буде вжито вичерпних заходів прокурорського реагування.

Можна допустити, що в прокуратурі не знали, що Роман Кузнєцов і його товариші працюють в іншій компанії, яка є субсубподрядчиком «Инжтрансстроя». Але як тоді пояснити нещодавню зустріч робочих з якимсь Михайлом, представившимся їм співробітником «Крилак Спецбуду»? І як розцінювати слова Романа Кузнєцова про те, що не пізніше понеділка компанія почне виплати по заборгованості? Чому «Крилак Спецбуд» бере на себе, нехай навіть усні, зобов'язання за борги свого субпідрядника ТОВ «Абсолют-спецбуд»? І з якого дива робочі забезпечені перепустками з логотипом все того ж «Крилак Спецбуду»? В «Абсолюті» єдиний доступний телефон вперто мовчить, що при даній схемі не здається дивним.

У суботу в Сочі прилітає віце-губернатор Краснодарського краю Джамбулат Хатуов, щоб, можливо, остаточно прояснити ситуацію, або ж заплутатися в ній. Поки ж головними ньюсмейкерами виступають правоохоронні органи, активно розповсюджуючи інформацію про робітника Романа Кузнєцова. Поліцейські заявляють про його судимості, а так само про те, що відносини між робітником і наймачем були припинені задовго до конфлікту. І це не менш дивно, адже сам Кузнєцов і його товариші неодноразово зізнавалися, що їх взаємовідносини з роботодавцем ніяк не оформлені. Особисто вони спілкувалися з якимсь Дмитром Яхош, який, очевидно, і був посередником між робітниками і наймачем. Сліди цієї людини виявити поки не вдається ні журналістам, ні поліції.

Роман Кузнєцов в своїх інтерв'ю не приховує ні судимостей, ні намірів продовжити боротьбу, якщо роботодавець, назвати якого зараз не візьметься ніхто, не почне повертати борги і йому, і його товаришам. Своїм розслідуванням займаються і в сочинських Міських зборах депутатів. Ніна Рогачова, що представляє інтереси одного з парламентаріїв, впевнена, що сліди скандалу ведуть в Краснодар. Чиновники навмисно вигадують хитромудрі схеми, щоб, зрештою, піти самим і відводити наймачів від відповідальності за долі робітників.

За свідченням Романа, його бригада не отримувала зарплату протягом двох місяців. В ніч з 15 на 16 жовтня робітники виявили, що керівництво компанії має намір покинути Сочі, не розрахувавшись з боргами. Відразу ж після цього вони попрямували в дирекцію, щоб вимагати гроші. Але викликані наряди поліції кількох активістів відвезли у відділення селища Бліново, де робітників звинуватили у спробі захоплення заручників. Лише після кількох годин розгляду люди були відпущені, після чого робочий Роман Кузнєцов продовжив акцію протесту.