Найпопулярніші пам'ятки Берліна

У кожному місті знайдуться пам'ятки, відвідування яких є обов'язковим для всіх гостей. Незважаючи на деяку банальність таких екскурсій, відмовлятися від них не варто – об'єкти категорії must-see допомагають скласти уявлення про місто, почерпнути багато нового і намітити індивідуальні маршрути. У столиці Німеччини Берліні такими обов'язковими до відвідування об'єктами є будівля Рейхстагу, Бранденбурзькі ворота, бульвар Унтер-ден-Лінден, площа Александерплац, квартал навколо площі Хакешер Маркт і Потсдамська площа.

Для тих, хто поки що не планує подорожі до Європи під час короновірусу, квитки на автобус України, будуть доречними для подорожів по Україні. У будь-якому разі в Україні існує дуже багато місць для відвідування, де ми ще були.

Рейхстаг та Бранденбурзькі ворота

Почати знайомство з німецькою столицею краще рано вранці на даху Рейхстагу (Площа Республіки (Platz der Republik), 1 10557 Берлін). Перебувати під відреставрованим куполом, який в сучасному вигляді являє собою грандіозний твір в стилі хай-тек, можна з 8 ранку і до 11 вечора. У будь-який час доби звідти відкривається чудовий вид на місто. Розібратися в особливостях берлінської топографії, а також дізнатися про історію будівлі і роботі парламенту допоможе аудіогід, доступний в тому числі і російською мовою. Відвідування купола Рейхстагу безкоштовне, але має сенс зареєструватися заздалегідь. Якщо відкласти відвідування на середину дня, уникнути очікування в довгій черзі не вдасться. Слід врахувати, що купол закритий для відвідувань 24 і 31 грудня, 28 березня, 1 квітня, 11-15 липня, 25-29 липня, 10-14 жовтня. Детальна інформація про відвідування дахи й бані Рейхстагу – на bundestag.de. На даху також розташований ресторан, столик можна забронювати по електронній пошті.

Вам доведеться зробити лише кілька кроків, щоб перенестися від Рейхстагу до іншої знаменитої берлінської пам'ятки - Бранденбурзьких воріт. На Паризькій площі (Pariser Platz), де розташовані ворота, завжди багатолюдно - гуляють туристи і місцеві жителі, своє мистецтво демонструють художники і артисти. Найближча до Рейхстгу і Бранденбурзьких воріт станція метро Brandenburger Tor, лінії S- і U-Bahn - S1, 2, 25 і U55.

Бульвар Унтер-ден-Лінден і площа Александерплац

Паризьку площу (Pariser Platz) з іншого знаменитій берлінській площею Александерплац (Alexanderplatz, або просто Alex) з'єднує мальовничий бульвар Унтер-ден-Лінден (Unter den Linden) протяжністю 3, 5 км. На Унтер-ден-Лінден розташовані багато пам'ятників архітектури і історії, в тому числі – Берлінський собор. Винагородити себе за насичене подіями ранок можна в одному з численних ресторанів і кафе. З новими силами на телевежу за черговою порцією приголомшливих видів. Режим роботи вежі: березень-жовтень з 9 ранку до півночі, листопад - лютий з 10 ранку до півночі. Вартість квитків = 11 євро для дорослих і 7 євро для дітей до 16 років. Дістатися до площі можна автобусами TXL, M48, 100, 200, 248, S- і U-Bahn до станції Alexanderplatz, S5, 7, 75, 9 і U2, 5, 5, трамваї: M4, 5, 6.

Квартал навколо площі Хакешер Маркт

Площа Хакешер Маркт (Hackescher Markt) і прилеглі до неї вулиці Стара і Нова Шёнхаузер штрассе, Мюнцштрассе формують затишний, прекрасно відреставрований квартал, відвідавши який можна сформувати власне уявлення про способи зведення житлових будівель в Берліні. Перші поверхи історичних будівель зараз займають магазини і бутіки провідних світових брендів. Добиратися до площі Хакешер Маркт найзручніше на метро S-Bahn станція Hackescher Markt, S5, 75, 9.

Потсдамська площа

Закінчити день можна насиченою вечірньою програмою на Потсдамській площі (Potsdamer Platz). Поціновувачам архітектури припадуть до смаку оригінальні будови сучасного центру Берліна, гурмани насолодяться вишуканою кухнею тутешніх ресторанів – кращих в столиці, кожен без зусиль знайде розвагу до душі. Доїхати до Потсдамської площі можна автобусами M41, M48, M85, 200, S- і U-Bahn до станції Potsdamer Platz, S1, 25 і U2.