Довговічність принтів на одязі - як вибрати оптимальну технологію

У сучасному світі одяг з індивідуальними принтами став не просто модним трендом, а й ефективним способом самовираження особистості. Яскраві малюнки, логотипи та написи дають змогу створити по-справжньому унікальний образ, що запам'ятовується. Однак перед покупкою футболки або світшоту з принтом багато хто ставить собі питання: "Як довго протримається зображення? Чи не вицвіте воно після першого ж прання?". Якщо ви не хочете ризикувати й експериментувати, ви завжди можете замовити футболку з принтом на вибір у професіоналів в магазині Best-Print.

Принти, які не вицвітають – ідеальний метод нанесення

Довговічність принта безпосередньо залежить від використовуваної технології нанесення зображення на тканину. На сьогодні існує кілька популярних методів, кожен з яких має свої плюси і мінуси:

Шовкотрафаретний друк - один з найстаріших способів, за якого фарба наноситься через трафарет. Такі принти вирізняються насиченими кольорами і високою зносостійкістю, проте метод не підходить для складних зображень із плавними переходами.

Прямий цифровий друк здійснюється за допомогою спеціального текстильного принтера. Ключові переваги - багата колірна палітра, фотореалістичність і можливість відобразити будь-який, навіть найдрібніший малюнок. Однак такі принти менш стійкі до вицвітання і прання.

Термотрансферне перенесення передбачає перенесення зображення на проміжний носій, а потім - на виріб під впливом високої температури. Технологія дає змогу отримати яскраві принти з металізованими відтінками, стійкі до прання. Мінуси - обмежений вибір відповідних тканин і неможливість передачі плавних переходів кольору.

Сублімація - метод, за якого чорнило проникає вглиб поліефірного волокна, забезпечуючи максимальну стійкість малюнка. Але підходить тільки для виробів з поліестеру світлих відтінків.

Вишивка - дорогий, але при цьому найбільш зносостійкий спосіб нанесення зображень. Машинна вишивка створює рельєфний об'ємний малюнок, який не вицвітає навіть після багатьох років носіння.

Крім технології нанесення, на довговічність принта впливає низка інших чинників. Наприклад, складність макета і кількість долучених кольорів - чим більше шарів фарби, тим вищий ризик втрати чіткості малюнка з часом. Не останню роль відіграє якість і склад тканини.