Як вибрати повербанк - прості поради

У скрутних умовах нашої держави, коли на дворі неспокій, і темрява панує навкруги, мобільник і ліхтарик наше все. Хочеться щоби працювало, але електрики все менше і менше. Кажуть, що можна придбати повербанк і тоді від нього заряджати, мобільник буде довше працювати. Але як той повербанк вибрати, коли навіть не знаєш, що воно таке.

Звичайно в магазині допоможуть з вибором, але доведеться вислуховувати купу мудрих слів, які не розумієш і кивати головою, що все гаразд, мов той песик. Спобуємо трохи пояснити, як обирати повербанки, щоби було зрозуміло навіть домогосподині, яка близька до справ борщу і далека від гаджетів.

Для початку треба визначитись, що потрібно заряджати. Якщо тільки мобільник, то обираймо повербанк, на якому буде написано 5000 mAh, якщо не на ньому самому, то на коробці точно напис знайдете. Це найдешевший варіант, переплачувати не для нас. Але маймо на увазі, що зарядити телефон можна буде лише раз, а далі вже сам повербанк захоче зарядку. Якщо хочемо заряджати мобільник два рази, то шукайте повербанк з написом 10000 mAh. Ці цифри означають ємність, майже так само як у каструлі для борщу, чим вона більше, тим більше людей можна нагодувати.

Бажаєте заряджати інші пристрої, крім свого смартфона, наприклад навушники, електронний рідер або другий смартфон? Обирайте павербанк ємністю не менше 15000 mAh. А для ноутбуків і планшетів треба вже повербанк ємністю не менше 20000 mAh. А хочете два ноутбука заряджати? Ну ви вже знаєте, що треба обирати. Зараз у магазинах можна знайти повербанки до 60000 mAh, були б гроші.

Важливо знати, що обирати повербанк бажано трохи більший за ємністю, ніж вам треба, як то кажуть "з запасом". Бо оці цифри на коробці, що позначають ємність, не завжди правда. Виявляється, що справжня, реальна ємність повербанку, лише дві третини від заявленої. Повербанк ємністю 10000 mAh має фактичну ємність 6660 mAh, а повербанк ємністю 5000 mAh має фактичну ємність приблизно 3330 mAh. Оце так поворот! Тобто виходить, що на одну третину виробники нам брешуть? Ну... не те, щоби брешуть, але однозначно щось недоговорюють. Технічна сторона складна, не забиваймо нею голову, але загальне правило просте. Фактична ємність повербанка становить приблизно 2/3 від зазначеної виробником. А решта виявляється зникає через перетворення напруги або втрачається під час зарядки, впершу чергу у вигляді тепла. Так повербанки з акумулятором на 10000 або 20000 mAh віддадуть насправді лише 6660 або 13330 mAh, і то не завжди. І це стосується якісних повербанків, а бюджетні ще менш ефективні, тому втрачають ще більше енергії. Звичайно це ускладнює вибір.

Ваш смартфон підтримує швидку зарядку і ви хочете його швидко заряджати? Доведеться вибирати повербанк, який теж таку зарядку підтримує, бо не всі це можуть. Усі iPhone, починаючи від iPhone 8, підтримують Power Delivery (скорочено пишуть PD). Це дозволить зарядити ваш смартфон на 55–60% протягом півгодини. Нові смартфони на Android підтримують Power Delivery і Quick Charge (скорочено пишуть QC). Також існує ще кілька стандартів швидкої зарядки, наприклад мобїльники Xiaomi мають свою, але запам'ятовувати їх не потрібно, бо ці дві основні, їх розуіють майже всі. Це гарантує відновлення заряду акумулятора до 50% за півгодини. У смартфонах, які не мають швидкої зарядки, це займає приблизно в 2 рази більше часу. 

Більшість повербанків постачаються з вихідним струмом 1 ампер (шукайте напис 1A на коробці) або 2,1A, або обома. Виходу 1А зазвичай достатньо для телефону, тоді як 2,1А більше підходить для планшета. Повербанки для ноутбуків зазвичай мають вихід 3А. А вхідний діапазон від 1A до 2,4A. Чим вищий ампер на виході, тим швидше ваш пристрій буде заряджатися від повербанка, чим вищий ампер на вході, тим швидше заряджатися буде сам повербанк.

Переконайтеся, що повербанк постачається з необхідними кабелями. Принаймні кабель для підзарядки самого повербанка повинен бути точно. В ідеалі повербанк також повинен постачатися з USB-кабелями для використання з вашими пристроями, але часто так не буває. Було б добре знайти повербанк, який заряджається за допомогою кабелю того самого типу, що й ваші пристрої. Таким чином, вам знадобиться лише один кабель для обох.

Шукайте повербанк із принаймні двома портами USB для зарядки, тоді ви зможете заряджати кілька пристроїв одночасно. Зазвичай зарядні порти на повербанку матимуть різні зарядні виходи, щоб ви могли заряджати більші пристрої з тією ж швидкістю, що й менші. Гляньте на розмір тих портів, бо бувають більші і менші. Щоби не опинитися в ситуації, коли повербанк є, і дріт якийсь є, а от запхати його нема куди, доведеться ще й перевірити самі порти.

663fa1271394c.webp

Світлодіодний індикатор для повербанка – атрибут необхідний. Переконайтеся, що обраний повербанк його має. Світлодіод сповіщатиме про завершення заряджання та про низький заряд. Якщо такого індикатора нема, вам доведеться покладатися на власне припущення, щоб визначити, коли його потрібно заряджати, що може бути справжньою проблемою.

За що не варто переплачувати. Захист від вологи додає зайву вагу повербанку, якщо в магазині запропонують – відмовляйтесь. Сонячна батарея – швидше маркетинговий хід, зарядити повербанк наврядчи зможе. Корпус з алюмінию – дуже швидко покривається подряпинами, також відмовляйтесь.

Якщо ця стаття не додала світла у темряві і ще більше вас заплутала, обирайте повербанк Baseus на 20000 mAh в інтернет-магазині Allas Store і буде вам щастя. Він має і швидку зарядку, і індикатор, і дозволяє кілька пристроїв одночасно заряджати. Співвідношення ціна-якість у цього гаджета на правильному рівні і бренд хороший, у скрутну хвилину не підведе.