Як позбутися запаху в холодильнику без хімії?

З цілком зрозумілих причин чистота в холодильнику має бути ідеальною. Тому виникнення в ньому стороннього запаху вкрай небажане, адже це є ознакою забруднення і несвіжості. На жаль, від такого не застрахований ніхто, і навіть якщо ви регулярно миєте холодильник і своєчасно викидаєте з нього продукти, які псуються, запах все одно може з'явитися. Перш ніж розглянути деякі прості способи як позбутися запаху в холодильнику, слід розібратися з причинами його появи. Ці рекомендації дає наш майстер з ремонту холодильників Василь із сервіс-центру https://nadomu.lviv.ua.

Звідки береться неприємний запах у холодильнику?

Основною причиною появи сторонніх запахів у холодильнику є продукти, що псуються. Ці процеси можуть з'явитися не тільки внаслідок банального закінчення терміну придатності. Наприклад, у багатьох холодильниках є функція автоматичного розморожування, яка активується під час вимкнення електроенергії, і якщо не помітити цей момент, то в результаті можна отримати зіпсовані продукти в комплекті з неприємним запахом.

Ще одним джерелом може стати забруднений стік для конденсату. Тому його вкрай бажано мити хоча б двічі на рік. Щоб здійснити цю процедуру швидко і правильно, заздалегідь слід ознайомитися з інструкцією з експлуатації до вашої моделі пристрою.

Дещо рідше джерелом неприємного запаху може стати сам холодильник. Як правило, йдеться про нові агрегати, які можуть пахнути гумою або пластиком. Усунути це можна, промивши пристрій теплою водою з содою.

Як усунути неприємний запах у холодильнику?

Щоб ефективно видалити неприємний запах із холодильника насамперед вимкніть живлення і дістаньте з холодильника абсолютно всі продукти, контейнери, підвісні полички - загалом усе, що можна зняти й витягти. Далі промийте холодильник розчином соди або нашатирного спирту в теплій воді. Можна також використовувати й засоби побутової хімії для цього, однак спершу варто переконатися, що вони не токсичні та не мають різкого запаху, який потім вбиратиметься в продукти.

Після того, як ви помили холодильник, просушіть його (а також усі контейнери та полички) і провітріть протягом 5-6 годин.

Як позбутися запаху в холодильнику за допомогою народних засобів?

Традиційним способом для видалення неприємного запаху в холодильнику є розчин оцту у воді у співвідношенні один до одного. Спочатку вимийте ним холодильник, а потім поставте всередину будь-яку ємність із цією рідиною. 2-3 годин буде достатньо, щоб розчин увібрав у себе залишки неприємного запаху. Крім цього способу, є й інші:

  • Розтовчене активоване вугілля на блюдечку здатне вбирати запах протягом кількох тижнів.
  • Розчини лимонного соку або нашатирного спирту з водою мають такий самий ефект, що й оцтовий розчин.
  • Чудовим засобом є розчин лимонного соку в горілці у співвідношенні 1:10.
  • Також добре усуває запах і сода, проте слід пам'ятати, що вона не знищує мікроби.
  • Злегка підсушений чорний хліб, розкладений по різних поличках у холодильнику, є чудовим засобом для профілактики запаху.

Що ж стосується мийних засобів, то можна використовувати як професійну хімію, так і звичайну побутову, зокрема засоби для миття посуду. Однак пам'ятайте, що порошкові засоби можуть подряпати поверхню холодильника. Крім того, в наші дні в будь-якому супермаркеті можна знайти спеціальні вологі мийні серветки.

Також для усунення запаху (але не для миття) ефективні сорбенти-очисники, освіжувачі та іонізатори повітря.

Якщо ви зіткнулися з цією проблемою, не варто засмучуватися, адже є безліч ефективних варіантів, як позбутися запаху в холодильнику. Вибір за вами!