Моніторинг ІТ-інфраструктури – хмарний чи локальний, який вибрати?

Для деяких компаній робота з хмарними сервісами або перенесення всіх своїх ІТ в хмару - це само собою зрозуміле. До них, зокрема, відносяться, відносно молоді компанії, такі як стартапи і компанії, яким необхідно бути максимально гнучкими в силу своєї специфічної структури роботи. Однак для деяких компаній на інших етапах їх розвитку запуск повністю в хмарі потенційно може стати небезпечною пасткою з точки зору витрат, що перешкоджає подальшому зростанню.

Останні дані за 2021 і 2022 роки показують, що хмарні сервіси отримали визнання навіть в національних економіках, де спочатку їм було дещо складніше. Наприклад, у Німеччині лише три відсотки з 550 опитаних компаній з 20 і більше співробітниками заявили, що вони, як правило, не знайомі з цією темою. З іншого боку, 82% вже покладаються на хмарні інфраструктури. Приватні хмари використовуються 63%, а 46% є публічними хмарами. Ці показники являють собою зростання в порівнянні з попередніми роками – в той же час деякі з них сильно відстають від США або деяких азіатських країн.

Що таке хмарний моніторинг?

Функціонал хмарного моніторингу швидко перефразовується, але все ще може бути змінений. По суті, хмарний моніторинг використовує ручні та автоматизовані інструменти для моніторингу, аналізу та звітування про доступність та продуктивність веб-сайтів, серверів або додатків. Адміністратори можуть використовувати інструмент хмарного моніторингу, щоб перевірити продуктивність і надійність програми, щоб переконатися, що вона працює якнайкраще.

Хмарний моніторинг зазвичай виконується як частина загальної стратегії управління хмарою, що дозволяє ІТ-адміністраторам перевіряти працездатність хмарних ресурсів. Він також забезпечує цілісне та корисне уявлення про різні хмарні показники. Сьогодні існує безліч постачальників хмарного моніторингу, хоча їх рішення дещо різноманітні.

Окремі хмарні сервіси надають рішення від Google і Microsoft.

Рішення Google, Google Stackdriver, дозволяє користувачам контролювати дані про продуктивність додатків, що працюють у загальнодоступній хмарі. Цей сервіс виконує завдання діагностики, журналювання та моніторингу, які можна використовувати для оптимізації хмари. Google Stackdriver є власним продуктом Google, але його також можна використовувати для моніторингу додатків і віртуальних машин, що працюють на AWS EC2.

Для порівняння, Microsoft Azure Monitor збирає та аналізує дані та ресурси з хмарних середовищ для визначення доступності та продуктивності програм. Azure Monitor поєднує в собі три типи даних: журнали діагностики, активності та показники продуктивності. Він може надавати інформацію про роботу додатків, контейнерів і віртуальних машин у хмарі.

Незалежний і в той же час всебічний ІТ-моніторинг, запропонований Paessler PRTG, може забезпечити корисні результати в області хмарного моніторингу кількома способами. Крім того, що він, очевидно, охоплює класичний репертуар IT-моніторингу, а також різні хмарні питання, хотілося б навести 3 конкретних прикладу:

 • Інфраструктура як послуга (IaaS): багато компаній переходять на хмарні сервіси, додаючи потужності віртуальних серверів. Amazon пропонує власне рішення CloudWatch. Але часто ІТ-відділ має різні облікові записи для різних послуг або навіть від кількох постачальників. За допомогою Paessler PRTG всі облікові записи всіх служб відстежуються разом. Це комплексна служба хмарного моніторингу – все на одній інформаційній панелі, яку ви можете переглянути з першого погляду.
 • Програмне забезпечення як послуга (SaaS): Багато відділів потребують спеціального програмного забезпечення для своєї роботи, яке все частіше пропонується лише як рішення SaaS. Крім того, все більша кількість компаній переходить на такі рішення, як Microsoft Office 365. Багато служб електронної пошти, зрештою, також є хмарними рішеннями, які використовуються майже скрізь. Як і у випадку з IaaS, адміністратори мають комплексну службу хмарного моніторингу з Paessler PRTG, яку можна налаштувати швидко і легко. Відповідні датчики (точки вимірювання) вже розроблені для численних сервісів електронної пошти та інших програм, таких як Dropbox або Google. Вони створюються автоматично під час налаштування. Таким чином, адміністратори можуть швидко налаштувати індивідуальний моніторинг для своїх ІТ-фахівців.
 • Платформа як послуга (PaaS): існує багато сервісів PaaS, які забезпечують середовище розробки. Послугами часто можна скористатися без особливих адміністративних зусиль і без одноразових високих витрат на придбання. Тому не дивно, що все більше компаній звертаються до популярних PaaS-сервісів. Зокрема, дослідно-конструкторська робота дуже чутлива. Якщо тут трапляються збої, виникають великі витрати. Завдяки комплексній службі моніторингу адміністратори можуть стежити за всім з першого погляду.

Ось ми і повернулися до питання вибору між локальним і зовнішнім ІТ-моніторингом.

Вибір між локальним і хмарним: є хороші або дуже хороші аргументи для обох, деякі з яких є взаємовиключними. Таким чином, кожне окреме рішення щодо програмного забезпечення для локального або хмарного, має прийматися індивідуально, виходячи з конкретної ситуації, викликів і цілей бізнесу. ІТ-моніторинг існує сьогодні – у всіх його аспектах – як локальний, так і хмарний. І Paessler, як експерт з моніторингу з 1997 року, пропонує продукти для обох світів.

Перш ніж перейти до цього питання, давайте вставимо коротку теоретичну замітку, заявивши:

ІТ-моніторинг неймовірно різноманітний...

... і, відповідно, численні ІТ-моніторингові рішення на ринку непросто порівняти. Незалежно від того, чи є вони на території чи за її межами, це просто ще один рівень розгляду. Моніторинг може означати класичний моніторинг ІТ-інфраструктури, а також моніторинг продуктивності додатків (APM), який включає всі види додатків, від систем CRM до певних систем магазинів і цілих веб-сайтів. Крім того, існує моніторинг продуктивності мережі, який охоплює всі мережеві пристрої, від маршрутизаторів і комутаторів до брандмауерів, а також потоки даних, що проходять через ці пристрої.

Сфера APM є відносно новою, і, відповідно, можна знайти багато хмарних пропозицій, які підходять для APM, але недостатньо обробляють інші сфери комплексного моніторингу ІТ. Оскільки багато додатків у будь-якому випадку дотримуються структури SaaS і знаходяться в хмарі, не є надуманим контролювати їх також у хмарі.

64b4f397ca82a.webpПереваги Paessler PRTG проявляються...

... 25-річний досвід роботи в службі комплексного ІТ-моніторингу дозволив Paessler зіткнутися з усім, що стосується системних адміністраторів. Відповідно, рішення для зовнішнього моніторингу не схоже на інші програми SaaS. Ще до 2017 року Paessler заклав основу для того, що тоді називалося PRTG, розміщеним у Paessler, і тим, що Paessler  зараз називає Paessler PRTG Hosted Monitor . 

 

Мережа Paessler PRTG і хмарний монітор

Класичний локальний моніторинг за допомогою Paessler PRTG Network Monitor доповнюється хмарним рішенням Paessler PRTG Hosted Monitor , яке є набагато більшим, ніж просто SaaS. Це продовження 25-річного досвіду моніторингу у хмарі.

PRTG Hosted Monitor пропонує моніторинг безпосередньо з коробки:  трафік, додатки, доступність і пропускна здатність, і це лише деякі з них. Підтримуються всі важливі технології:

 • SNMP: готові до використання та спеціальні параметри
 • Лічильники продуктивності WMI та Windows
 • SSH: для систем Linux/Unix і macOS
 • Потоки та аналіз пакетів
 • HTTP запити
 • REST API, які повертають XML або JSON
 • Ping, SQL і багато іншого
 • Необмежена кількість віддалених зондів для розширеного моніторингу та додаткових опцій

Наступне коротке порівняння PRTG Network Monitor і PRTG Hosted Monitor є лише першим ознайомленням. Додаткову інформацію можна знайти на відповідних сторінках продукту, і, звичайно, Paessler радий відповісти на будь-які ваші запитання щодо ваших цілей моніторингу та індивідуальних переваг як локальних, так і зовнішніх ІТ-рішень моніторингу. Тут ми не розглядаєм рішення для особливо великих середовищ, Paessler PRTG Enterprise Monitor, для якого застосовуються багато локальних переваг.

Мережевий монітор Paessler PRTG

Хмарний монітор Paessler PRTG

Класичне локальне рішення для моніторингу

Немає потреби у спеціальному обладнанні

Технічне обслуговування більше 12 місяців включено на вимогу

Оновлення включаються автоматично: завжди працюйте з останньою версією

Оновіть будь-коли та сплатіть лише різницю в ціні

Перемикайтеся між ліцензіями в будь-який час

Постійне ліцензування: простий, одноразовий платіж

Гнучка підписка: місячна або річна ціна

Конфіденційні дані не проходять через хмару

AWS GuardDuty відстежує екземпляри на наявність потенційно зловмисних дій

Тож зробити вибір можна лише ставлячи перед собою питання – «як створена моя мережа і що я збираюсь моніторити?». Крім того, зробити правильний вибір допоможуть рішення Paessler, наприклад, те саме хмарне рішення Paessler PRTG Hosted Monitor та інші, які без зайвих слів, просто завантажте з сайту розробника. Чи проконсультуйтесь з постачальником – компанією Ідеалсофт.