Основні правила побудови профілю зовнішніх посилань

Зовнішня оптимізація сайту грунтується на переліку конкретних правил, дотримання яких забезпечить зростання позицій та убезпечить вебсайт від банів пошукових систем. Які основні правила побудови зовнішніх посилань?

Плавне зростання кількості посилань

Різкий сплеск кількості вхідних посилань – це найгучніший сигнал для алгоритмів Google про неправомірність дій вебмайстра. Якщо ви вирішили просуватися платним способом – не закуповуйте одразу 50 або 100 шт. Складіть план з плавного нарощування протягом тривалого періоду (1 рік) та дійте.

Використання правильних анкорів

За цим параметром посилання поділяються на анкорні та безанкорні.

Анкорні – містять у собі ключове слово, часто з комерційною складовою чи топонімом. Наприклад, посилання виду замовити розкрутку сайту є анкорним.

Анкорні посилання найкращим чином доносять до пошукової системи, яким запитам користувачів відповідає цільова сторінка і є найбільш ефективними для просування. Але це має зворотню сторону медалі – пошуковими системами вони сприймаються як очевидна маніпуляція. Раджу вам перейти за посиланням та ознайомитись повним матеріалом про анкорні та безанкорні посилання. Також на моєму ресурсі ви знайдете дуже багато експертних та корисних матеріалів по темі лінкбілідінгу та розкрутки сайту в Google.

Безанкорні – із зазначенням адреси сайту акцептора, брендів та торгових марок, або нейтральних фраз ("докладніше тут", "за посиланням" і т.д.).

Наприклад:

 • https://rozkrutka.site/;
 • Rozkrutka.site;
 • Детальніше за посиланням.

Яке має бути співвідношення анкорних посилань

 • Ідеальне співвідношення анкорних до безанкорних – 20/80. Тобто, використовуйте анкорині посилання максимум у 1 випадку із 5;
 • Більшість сторонніх ресурсів має посилатися на головну сторінку, орієнтуйтесь на цифру 80% проти 20% на внутрішні розділи;
 • Посилання має бути оточене тематичним навколопосилальним текстом та виходити зі сторінки з тематичним контентом.

Аналіз конкурентів

Складання власного плану робіт по лінкбілдінгу неможливе без аналізу конкурентів. Існує безліч інструментів для аналізу беклінків сторонніх сайтів, які використовують ваші конкуренти. Серед них:

 1. Ahref's;
 2. Majestic;
 3. Megaindex;
 4. SeRanking;
 5. Serpstat.

Будь-який із цих сервісів надасть вам детальний звіт про кількість та якість беклінків для будь-якого домену.

Важливі для аналізу дані:

1. Кількість доменів, що посилаються.
2. Тема донорів.
3. Показники трасту донорів.
4. Загальна кількість беклінків.
5. Відношення кількості посилань, які ведуть головну сторінку до посилань на внутрішні розділи.
6. Анкори, що використовуються.
7. Nofollow/Dofollow.
8. Темпи зростання вебресурсу.

 

Maksym Tokariev, SEO expert at Rozkrutka.Site