Як правильно обрати університет в Польщі

Як правильно обрати університет в Польщі?

Які основні критерії при виборі ВНЗ в Польщі? Чи у всі виші Польщі можна вступати українцям? Що потрібно знати під час вступної кампанії?

Правильно обраний ВНЗ – один із найважливіших моментів, тому важливо зробити обдуманий вибір. Дуже часто процес вибору навчального закладу затягується на довго, або ж, навпаки, відкладається на пізніше, через що потім брак часу не дозволяє обдумати все як слід. При виборі ВНЗ варто знати ключові питання, на яких варто зосередити увагу. Спеціалісти міжнародної компанії «Топ-Освіта» зробили вибірку основних моментів, які допоможуть визначитися з вибором. Ознайомитися з детальніше можна тут.

1. Статус університету. Українці можуть навчатися як в державних, так і приватних ВНЗ Польщі. Яка між ними різниця? Практично ніякої, і в будь-якому разі при закінченні того чи іншого вишу, ви отримуєте європейський диплом, що визнається у всьому світі. Тут варто відмітити, що приватні виші більше зосереджують увагу на практичному навчанні, в той час як більшість державних віддають перевагу теоретичним знанням.

2. Оплата за навчання. Освіта для іноземців в Польщі є платною. Вартість оплати залежить від статусу університету, його популярності, престижності та розташування. Навчання в державних навчальних закладах завжди коштує дорожче, ніж у приватних. Тому майте на увазі, що за рік навчання у державному ВНЗ Польщі вам потрібно буде викласти не менше 2000 євро в рік, в той час як в приватному ця сума може бути вдвічі меншою (рік навчання коштує в середньому від 1000 євро). З повним переліком вишів Польщі ви можете ознайомитися за посиланням: https://toposvita.com/catalog/uiniver/, де представлено понад 500 університетів Польщі, а також подана вся основна інформація про них.

3. Вибір спеціальності. Чим популярніша спеціальність, яку ви обрали, тим більше університетів мають її в навчальній пропозиції. Відповідно, більш широкий діапазон оплати за навчання. Серед найбільш популярних напрямків навчання в Польщі є: інформатика, журналістика, логістика, економіка, англійська філологія, маркетинг, менеджмент, туризм. Дані напрямки пропонує практично кожен другий ВНЗ Польщі – як приватні, так і державні. Якщо ж вас цікавлять технічні спеціальності – будівництво, архітектура, інженерія, механіка тощо, то такі напрямки є переважно лише в державних вишах. Що ж стосується творчих спеціальностей (музика, художнє мистецтво, кіно- та телеіндустрія), то лише невелика кількість університетів має відповідні напрямки та факультети, тому варто враховувати, що вартість навчання там буде дорожчою, ніж на всіх інших спеціальностях (в деяких ВУЗах навіть в кілька разів).

4. Вступні іспити. Як правило, на більшість напрямків вступні екзамени не передбачені. Вступ відбувається на основі конкурсу середнього балу атестата. Виключення – творчі спеціальності, де потрібно проходити вступні іспити або ж представляти підготовлені роботи в залежності від вимог ВНЗ). Це також стосується вступу на медичні напрямки, де потрібно проходити тестування з певних предметів.

5. Знання польської мови. Навчання в Польщі можливе польською або англійською мовами. При виборі тієї чи іншої мови варто врахувати те, що на момент подачі документів у вас має бути сертифікат, що підтверджує знання мови навчання. Для навчання польською мовою необхідно мати рівень В1 (деякі державні виші вимагають знання на рівні В2), при англомовному навчанні потрібно мати міжнародний сертифікат TOEFL, IELTS, TOEIC з оцінкою, що відповідає рівню В2.

Це основні моменти, які обов'язково потрібно врахувати при виборі вашого майбутнього ВНЗ. Визначивши для себе критерії, що підходять вашим бажанням та можливостям, ви звузите коло пошуків навчального закладу до декількох, що значно полегшить та пришвидшить остаточний вибір. Дізнатися більше та отримати консультацію допоможуть фахівці на toposvita.com.