Успішна ділова кар'єра

Як повідомляє finanz4u.com, діловою кар'єрою зазвичай називають просування працівника, етапи його зростання. Найчастіше коли говорять про успішну кар'єру, мають на увазі, що зростання відбувається службовими сходами на підприємстві. Але ділова кар'єра може бути статичною, коли людина не росте «по вертикалі», але стає «профі» — незамінним унікальним фахівцем, який представляє безперечну цінність для організації.

Підприємницька креативність

Деякі люди набуваючи управлінської компетентності, реалізують таким чином своє прагнення лідерства, влади. Підприємницька креативність, тобто прагнення займатися творчою працею, потреба у першості, пошук свободи, самовираження, стиль життя, який визначається доходами, — все це може бути рушійною силою на шляху до вершини кар'єри. Фахівці вважають, що можна розбити етапи кар'єри на часові проміжки. Проте, як не розділяй кар'єрний шлях, усі колись починають з низів: з роботи промоутером, мерчендайзером, кур'єром у службі доставки, продавцем у магазині чи кіоску тощо. Щоб піднятися вище кар'єрними сходами в компанії вам доведеться швидше пройти ряд додаткових тестів, атестаційних співбесід, переговорів, де потрібно досягти успіху. Щоб провести атестаційну співбесіду, керівник готується до неї. Він проводить аналіз вкладу співробітника та його активності з урахуванням посадової інструкції та індивідуального плану на минулий період і становить характеристику. Атестований теж готується, оцінюючи власну роботу за минулий період. На першому етапі атестації затверджуються списки працівників, яким потрібно її пройти.

Склад атестаційної комісії

Зазвичай співробітники повинні проходити атестацію регулярно, не рідше одного разу на 3-5 років. Заздалегідь визначається склад атестаційної комісії та заповнюються атестаційні листи (форма атестаційного листа зазначена нижче), визначаються правила та критерії оцінки. До складу атестаційної комісії зазвичай включають головних і найбільш досвідчених спеціалістів на конкретно взятому підприємстві. Керівник підприємства з урахуванням оцінки діяльності спеціаліста атестаційною комісією у місячний строк видає наказ про затвердження підсумків та встановлення відповідних посадових рангів, розрядів оплати праці, переведення на іншу посаду, направлення працівника на підвищення кваліфікації, тощо.