Відновити паспорт не складно – складніше не дати йому бути вкраденим

Приїжджаючи на відпочинок, недосвідчений турист розслаблюється як інтелектуально, так і емоційно. Його увага або розсіяна, або захоплена пізнанням нових ландшафтів та пам'яток. Цілком закономірно, що турист не стане чекати каверзи прямо в аеропорту і саме ця незахищеність іноземного стає причиною більшості пограбувань.

Щоб поїздку нічого не затьмарило, а відпустка пройшла б так як ви її і задумали, потрібно заздалегідь подумати про безпеку власного гаманця в дорозі і збереження документів (візи, паспорти, дорожніх чеків та ін.)

Як обмежити себе від потенційного пограбування.

Ось кілька простих, але дієвих порад від досвідчених мандрівників щодо того, як убезпечити себе та своїх близьких від зустрічі зі злодієм.

  • Не носіть із собою в гаманці великі суми готівки.
  • Кладіть в кишеню тільки ту суму, яку плануєте витратити на товари або послуги, необхідні виключно зараз.
  • Зробіть собі копії всіх документів, що є на руках, що дозволяють ідентифікувати вашу особу у разі крадіжки паспорта. Це заощадить ваш час і дозволить уникнути зайвих проблем із консульством.
  • Складіть для себе в блокноті список контактів, до якого ви зможете вдатися у разі крадіжки не лише гаманця, а й вашого смартфона. Список повинен складатися з контактних номерів Посольства, місцевих екстрених служб, банку, в якому ви обслуговуєтеся, кількох по-справжньому близьких друзів, а краще родичів. 

Чим загрожує для іноземного туриста втрата паспорта. 

Загальновідомо - необхідно відновити паспорт протягом календарного місяця, незалежно від того, чи було вкрадено документ чи втрачено. Для деяких очікування нового паспорта не пов'язане з наявністю будь-яких відчутних для себе проблем. У той час, як туристу, наприклад, що втратив документ, що засвідчує його особистість, доведеться (мперебуваючи в чужій країні) шукати спосіб підтвердити документально свої слова щодо громадянства, справжності віку, наявності спеціальності та ін.

Якщо ви не вбачали за власними документами, представництво, звичайно не залишити туриста в біді. Проте треба розуміти, що відновлення паспорта відбувається лише на батьківщині. Посольство країни тільки може сприяти тому, щоб турист отримав тимчасові документи, що ідентифікують його особу. З цим тимчасовим посвідченням, завіреним консульством, ви отримаєте можливість перетнути кордон, повертаючись додому.

З питань відновлення та отримання документів міграційні адвокати, адвокатського обїеднання "Зігма" (zigma.com.ua) завжди нададуть розгорнуту консультацію та нададуть юридичну допомогу.