Обробка поверхні деревини

Обробка поверхні деревини

Перед кожною обробкою поверхонь необхідно перевірити покриття, яке підлягаю фарбуванню. Перевірку слід проводити не тільки при первинній обробці, але і при заходах під час обслуговування і ремонту. Від стану пофарбованої поверхні залежить в якому обсязі необхідні попередні роботи і який тип покриття вибрати.

Під час таких робіт (наприклад, коли ви фарбуєте компьютерные столы) необхідно врахувати наступні важливі моменти. З причини того, що рецепти окремих виробників різні, у разі сумніву завжди слід працювати згідно інструкції виробника, навіть якщо вони відрізняються від рекомендацій. За винятком промислових методів (занурення, розлив, вальцювання) для нанесення засобів для обробки покриття існують три методи: фарбування пензлем, накатка або розпилення. Виняток становлять промаслення та вощіння (масла і віск втираються) і шеллаковое пучкове матування і політура.

Перерахуємо такі способи нанесення фарби

Фарбування пензлем – це найбільш старий спосіб нанесення для лаків, при якому в якості інструменту використовується недорогий пензлик. Однак на якості пензля ніколи не варто економити. Погані пензлі при фарбуванні не забезпечують належного розподілу фарби. Також дуже псують зовнішній вигляд відірвані волоски пензля в шарі фарби. Щоб одержати високоякісні поверхні за допомогою фарбування пензликом, від вас будуть потрібні певне вміння та навички.

Накатка – великі поверхні у багатьох випадках можна швидко і рівномірно покрити завдяки накатки. Для лаків найчастіше застосування знаходять пластикові валики. Перевагою накатки є рівномірний, швидке і не занадто товсте покриття. Слід звертати увагу на те, що валик перед роботою потрібно добре просочити засобом для обробки поверхонь і переконатися в тому, що в ньому немає повітря. В іншому випадку на поверхні виникають бульбашки.

Розпорошення – якісні лакові поверхні при розпиленні можна отримати тільки за допомогою якісного і, відповідно, дорогого приладу. При правильному використанні розпорошення перевершує всі інші малярні методи (за винятком шеллаковой полірування). Але і для розпилення необхідні тренування і вправність. Засіб для обробки поверхні потрібно розбавити (як правило, з добавкою близько 10% розчинника). Варто відзначити, що отриманий аерозоль небезпечний для вдихання при розпиленні. Тому рекомендується ефективний захист дихання, використання захисної маски (для великої пилу) в цьому випадку буде недостатньо.

При фарбуванні маленьких упакованих предметів слід приймати в розрахунок дуже високі втрати фарби при розпиленні. У випадку великих поверхонь, навпаки, завдяки невеликій товщині шару споживання буде низькою навіть у порівнянні з фарбуванням пензлем. При застосуванні дуже швидко сохнучих засобів для покриття поверхні, як, наприклад, при використанні шелаку, завдяки розпиленню вдається досягти високої якості поверхні, набагато перевершує фарбування за допомогою пензля.