Звезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активна
 
Обробка поверхні деревини

Обробка поверхні деревини

Перед кожною обробкою поверхонь необхідно перевірити покриття, яке підлягаю фарбуванню. Перевірку слід проводити не тільки при первинній обробці, але і при заходах під час обслуговування і ремонту. Від стану пофарбованої поверхні залежить в якому обсязі необхідні попередні роботи і який тип покриття вибрати.

Під час таких робіт (наприклад, коли ви фарбуєте компьютерные столы) необхідно врахувати наступні важливі моменти. З причини того, що рецепти окремих виробників різні, у разі сумніву завжди слід працювати згідно інструкції виробника, навіть якщо вони відрізняються від рекомендацій. За винятком промислових методів (занурення, розлив, вальцювання) для нанесення засобів для обробки покриття існують три методи: фарбування пензлем, накатка або розпилення. Виняток становлять промаслення та вощіння (масла і віск втираються) і шеллаковое пучкове матування і політура.

Перерахуємо такі способи нанесення фарби

Фарбування пензлем – це найбільш старий спосіб нанесення для лаків, при якому в якості інструменту використовується недорогий пензлик. Однак на якості пензля ніколи не варто економити. Погані пензлі при фарбуванні не забезпечують належного розподілу фарби. Також дуже псують зовнішній вигляд відірвані волоски пензля в шарі фарби. Щоб одержати високоякісні поверхні за допомогою фарбування пензликом, від вас будуть потрібні певне вміння та навички.

Накатка – великі поверхні у багатьох випадках можна швидко і рівномірно покрити завдяки накатки. Для лаків найчастіше застосування знаходять пластикові валики. Перевагою накатки є рівномірний, швидке і не занадто товсте покриття. Слід звертати увагу на те, що валик перед роботою потрібно добре просочити засобом для обробки поверхонь і переконатися в тому, що в ньому немає повітря. В іншому випадку на поверхні виникають бульбашки.

Розпорошення – якісні лакові поверхні при розпиленні можна отримати тільки за допомогою якісного і, відповідно, дорогого приладу. При правильному використанні розпорошення перевершує всі інші малярні методи (за винятком шеллаковой полірування). Але і для розпилення необхідні тренування і вправність. Засіб для обробки поверхні потрібно розбавити (як правило, з добавкою близько 10% розчинника). Варто відзначити, що отриманий аерозоль небезпечний для вдихання при розпиленні. Тому рекомендується ефективний захист дихання, використання захисної маски (для великої пилу) в цьому випадку буде недостатньо.

При фарбуванні маленьких упакованих предметів слід приймати в розрахунок дуже високі втрати фарби при розпиленні. У випадку великих поверхонь, навпаки, завдяки невеликій товщині шару споживання буде низькою навіть у порівнянні з фарбуванням пензлем. При застосуванні дуже швидко сохнучих засобів для покриття поверхні, як, наприклад, при використанні шелаку, завдяки розпиленню вдається досягти високої якості поверхні, набагато перевершує фарбування за допомогою пензля.