Ворсисті килими – родзинка інтер’єру

Килимове покриття – це не тільки акцентна складова декору, а й зв’язок між меблями, предметами інтер'єру та оздобленням приміщення. Килими і доріжки задають настрій,  підкреслюючи стиль кімнати і, що важливо, можуть візуально, збільшувати або зменшувати простір кватири. Нарешті, ворсистий декор для підлоги дарує неперевершене почуття тепла і затишку вашій оселі. Але для того, щоб ворсисті килими або доріжки стали вигідним придбанням та справжнім дизайнерським об'єктом, важливо не проґавити кілька нюансів.

Особливості ворсистих килимів

Коли ми говоримо про м'який і затишний килим у спальні або дитячій кімнаті нам відразу представляється пухнастий килим з довгим ворсом у якому ноги буквально потопають у м'якості. Ходити по такому килиму – одне задоволення! Ворсисті килими та доріжки є унікальним рішенням дизайну кімнати. Виконані з різного матеріалу, вони вдало вписуються у вибраний стиль, можуть бути яскравим акцентом, що підкреслює ідею стилю або може згладити яскраві плями дизайну.

Ворсисті килими та доріжки – це полотна, що складаються з безліч ворсинок, скріплених біля основи. Вони можуть бути різної густини, мати однотонний колір або барвистий малюнок різної тематики. 

Якого кольору повинен бути килим? Насамперед потрібно врахувати кольорову гаму та стиль кімнати. Монохромний килим практично універсальний, він добре впишеться у будь-який стиль інтер'єру. Особливо він доречний при строкатій обробці стін або стель. Однак яскраві візерунчасті килими здатні «помирити» розрізнені за стилем та кольором елементи інтер'єру. Але при цьому кольоровий килим має бути відносно невеликого розміру. Килими з геометричним малюнком з маленьким приміщенням можуть зіграти злий жарт, візуально звузивши простір. Краще віддати перевагу смугастим килимам. Не можна допустити, щоб кольорове оздоблення стін та килима збігалися.

На ворсисті килими та доріжки не рекомендують ставити важкі меблі, оскільки довгий ворс може прим'ятися, наприклад, ніжки ліжка або шафи можуть залишити неестетичні сліди на килимі. Тому краще вибрати ворсисті килимі невеликого розміру, достатньо виділити за допомогою такого килима певну зону в інтер'єрі – перед ліжком у спальні або диваном у вітальні.

Не завжди розмір приміщення дозволяє постелити повноцінний килим. У таких випадках використовують килимові доріжки в передпокій, щоб уберегти підлогу від потертостей і подряпин і не рознести по будинку пил з вулиці. Адже прийшовши з вулиці так приємно зняти взуття і поставити ноги на теплу та  м'яку доріжку.

Навіщо килим у дитячій кімнаті?

Багато батьків сумніваються: а чи потрібний килим в дитячій взагалі? І яким він має бути саме для дитячої кімнати? У кімнаті з килимовим покриттям малюку набагато приємніше повзати, комфортно грати з іграшками, сидячи на підлозі, і просто бігати по ньому і стрибати. Дитячі килими у даному випадку служить тим елементом, який пом'якшить падіння, не дасть послизнутися завдяки своїй шорсткій поверхні та створить додаткове тепло дитячим ніжкам. Погодьтеся, що ходити босими ногами по підлозі, вкритій ламінатом, лінолеумом або паркетом – не комфортно, особливо в холода. Тому, облаштовуючи дитячу кімнату, обов'язково слід запланувати в ній наявність килима.

Сьогодні килими дитячі дивують своєю різноманітністю! Можна вибрати покриття для підлоги з різноманітними принтами, які сприяють розвитку дітей. Це може бути килим з англійськими літерами, з малюнком лялькового будиночка або автодороги. На таких килимах і сидіти дитині комфортно і грати завжди цікаво. У будь-якому випадку, який би килим ви не обрали для дитячої кімнати, він завжди додає затишку та тепла приміщенню. У кімнаті, де на підлозі є килим, приємно проводити час, граючи з дітьми у різноманітні ігри