Що таки пакер для свердловини

Пакер для водяної свердловини — це пристрій, який використовується для ущільнення кільцевого простору між обсадною трубою та свердловиною. Застосування:

  • центрування у колон насосно-компресорних труб (НКТ) з подальшою передачею частини маси труб обсадним конструкціям у разі проведення ремонтних робіт;
  • освоєння простору свердловини;
  • як пробка, що розширюється,
  • для герметизації НКТ або секцій обсадних колон при цементуванні, кислотній обробці або ізоляції ділянки пласта.

Пакери є важливою частиною процесу завершення свердловини і використовуються для ізоляції стовбура свердловини від навколишнього пласта, щоб запобігти витоку рідин і газу, а також забезпечити засіб для нагнітання рідин у свердловину. Пакеры зазвичай виготовляються з металу або еластомерних матеріалів і доступні в різних розмірах і конфігураціях.

Свердловинне обладнання, яке використовується як ущільнювач, складається з порожнистих пристроїв, спеціально розроблених для насосно-компресорних або обсадних колон. У верхній і нижній камерах свердловини можлива установка пакера. Під час буріння та ремонту на дно обсадної труби додається фільтрувальний матеріал, наприклад сітка з нержавіючої сталі та пісок.

Пакери складаються з різноманітних еластомерних елементів.

Якщо вас цікавить таке промислове обладнання, завітайте на сайт https://prominstal.com.ua/ru/. ПП «ПРОМІНСТАЛ» засноване у 2001 році інженерами-розробниками університету «Львівська політехніка» у галузі проєктування технологічного обладнання та автоматизації технологічних процесів.

Як працює пакер свердловини?

Пакер — це тип пристрою для заканчування свердловин, який використовується в нафтогазовій промисловості. Пакери також застосовуються в свердловинах, де вони використовуються для герметизації водоносних зон. Пакери розміщують у стовбурі свердловини та розширюють, щоб утворити герметичність до стінки свердловини або навколишнього пласта.

Важливість пакерів, струменів та ежекторів у нафтовій та газовій промисловості

Пакери, форсунки та ежектори є критично важливими інструментами для завершення свердловин у нафтовій і газовій промисловості. Вода видаляється зі стовбура свердловини шляхом її нагнітання, а стовбур свердловини вакуумується для витягування води. Пакери герметизують трубу з кільцевим простором обсадної труби та пропускають рідини в неї через трубу.

Яке призначення обсадної труби?

Конструкція у формі труби, відома як обсадна труба, встановлюється у свердловину, щоб утримувати її відкритою від поверхні цільової води до цільової землі. Крім цементного розчину, обсадна труба допомагає утримувати бруд і зайву воду з колодязя.

Вуглецева сталь, пластик (наприклад, ПВХ) і нержавіюча сталь є найбільш часто використовуваними матеріалами для обсадних труб свердловин.