Як підготуватися до ремонту у квартирі

Кажуть, ремонт можна почати, але неможливо закінчити… Сьогодні цей стереотип легко зруйнувати, якщо у вас є кошти на професійно виконаний ремонт, і ви чітко уявляєте, як саме має виглядати ваша квартира. Припустимо, господар непогано розуміється на будівництві і вирішив відремонтувати житло самостійно. Це, безперечно, вигідно.

Професіонал легко зробить необхідні виміри, креслення, складе кошторис витрат на матеріали, сам придбає все необхідне. Контролювати його не треба, він і так працюватиме на совість. Погано те, що поодинці працювати доведеться довго.

Якщо ви далекі від будівництва так само, як смичок скрипки від кельми, то запрошуйте фахівців. До їхнього приходу визначтеся, який ремонт ви хочете. На капітальний (з переплануванням, перенесенням стін) треба заздалегідь отримати дозвільні документи. А раптом ви захочете прибрати несучу стіну і безпека всього будинку опиниться під загрозою? Для євроремонту буде потрібний спеціальний дизайн-проект, виготовлення якого може зайняти від одного до трьох місяців.

Зі звичайним косметичним ремонтом все простіше. Його ви можете обговорити під час зустрічі з майстром. Розкажіть, що саме хочете поміняти у всій квартирі чи окремо взятій кімнаті. Це може бути: стеля, шпалери або стіни під фарбування, покриття підлоги, міжкімнатні двері, плитка у ванній та на кухні, сантехніка, електричні точки. При першому відвідуванні фахівці роблять виміри, готують чорновий малюнок креслень, прикидають необхідний обсяг матеріалів, приблизну вартість роботи, терміни ремонту, обговорюється питання про те, хто займеться покупкою будматеріалів: ви самі або майстри. Потім вам повинні надати кошторис витрат. Заздалегідь наголосіть на тому, що хочете отримати докладний документ. У ньому вказується вид роботи, наприклад, обклеювання шпалерами кімнати, далі пишеться об'єм (метраж стін), потім розписується кожен робочий процес та його вартість (зняття старих шпалер, шпаклівка стін, грунтовка і т. д.), потім кількість необхідних будматеріалів та сума оплати праці будівельників. Вивчивши такий кошторис, ви уявлятимете всі етапи ремонту. Зможете проконтролювати, чи раціонально використовуються будівельні матеріали, а за бажання можете здешевити проект, якщо візьмете на себе деякі роботи, наприклад, зняття старих шпалер або демонтаж підлоги. Перед початком ремонту варто укласти договір, де чітко пропишіть обсяги робіт, терміни їх виконання, способи оплати та штрафні санкції у разі можливих порушень. Додайте до нього всі креслення та виміри, а також кошторис. Якщо виконавці мають свою форму договору, деякі пункти якого вам не подобаються, не соромтеся вносити зміни. Пам'ятайте, що умов договору повинні дотримуватись не лише виконавці, а й замовник. Підписавши договір ви можете відправитись у туристичну поїздку за кордон, а майстри в цей час зроблять для вас ремонт.