Будинок або квартира як визначитися з вибором при купівлі?

Що купити – заміський будинок або квартиру? Вибір не простий. Для одних оптимальний варіант - це жити на свіжому повітрі далеко від міської суєти, а іншим важливий комфорт і розвинена інфраструктура. У будь-якому випадку у цих варіантів є свої сильні і слабкі сторони, які необхідно враховувати, перш ніж зробити остаточний вибір.

Чим приваблива квартира

* Транспортна інфраструктура і все найнеобхідніше поруч з будинком. Це особливо важливо, коли вам доводиться щодня їздити на роботу. Адже наявність величезних пробок на в'їзд в місто можуть створювати багато незручностей.

* У місті є всі необхідні соціально-значущі об'єкти такі, як школи, дитячі садки, магазини, великі торгові центри, медичні установи, банки, пошта, вищі навчальні заклади. Та й до того ж в місті великий вибір поліклінік (в тому числі і приватних), шкіл і дитячих садків. При необхідності можна вибрати школу або дитячий сад поруч з будинком або ж неподалік від місця роботи.

• У місті всі питання, пов'язані з електрикою, водопостачанням, газом та утилізацією побутових відходів лягають на плечі керуючих компаній. Також керуючі компанії займаються заміною труб, ремонтом даху і прибиранням снігу.

* У містах є все необхідне для проведення дозвілля: Концертні зали, кінотеатри, виставки, ресторани, музеї та інші розважальні заклади, які відсутні в сільській місцевості.

Недоліки квартир

* Висока вартість комунальних послуг. Адже в квитанції по оплаті входить не тільки плата за житло, а й за капремонт будинку і загальнобудинкові потреби.

* Галасливі сусіди можуть доставляти масу незручностей і проблем. Це може бути гучна музика і гуляння допізна, крики і зіпсований ремонт в разі потопу. Також вам доведеться змиритися з шумом під час ремонту ваших сусідів.

* У місті велика загазованість повітря, постійні пробки, шум машин, відсутність паркувальних місць у дворі і безліч інших проблем, з якими вам доведеться щодня стикатися.

Переваги проживання в приватному будинку

* Одне з найголовніших переваг – це життя на природі, на свіжому повітрі. По близькості відсутні дороги, відповідно немає шуму машин. Великою перевагою стане наявність неподалік від будинку водойми або лісу.

* Ви абсолютно не залежите від сусідів, так як вони не зможуть вас затопити, у вас ніхто не буде шуміти, тупотіти над головою і турбувати вас шумом в пізніше або занадто ранній час, так як всі сусіди перебувати на віддаленій відстані один від одного.

* Ви в будь-який момент можете вийти у двір, щоб подихати свіжим повітрям або ж зайнятися своїми справами у дворі.

* У дворі будинку ви можете облаштувати паркувальне місце для машини. А якщо площа земельної ділянки дозволяє, то можна і зовсім побудувати гараж.

* Дитину можна укладати спати в колясці прямо у дворі будинку. Також дитині можна облаштувати ігрову зону на території ділянки з гойдалками, пісочницею, сходами, батутами та іншими ігровими елементами.

* У заміському будинку можна спокійно водити / розводити домашніх тварин, в тому числі собак великих порід, утримувати яких в міських квартирах досить проблематично.

* В городі можна вирощувати фрукти і овочі. Овочі з фруктами, вирощені на власній ділянці набагато смачніше і корисніше магазинних.

* Ви абсолютно не залежите від роботи комунальних служб. Тобто ви самі встановлюєте температуру в будинку, а також вас не торкнуться постійні відключення гарячої води в літній сезон.

Недоліки проживання в приватному будинку

* У деяких селищах відсутні медичні установи, а якщо і є, то фельдшерські пункти. В результаті за консультацією фахівців і для обстеження доведеться їхати в місто. У селищах можуть бути відсутні дошкільні та шкільні установи. В результаті дитину доведеться возити щодня в місто. Також у сільській місцевості відсутні гуртки та секції. Дитину можна возити в місто, але це буде займати багато часу.

* У приватному секторі вибір громадського транспорту невеликий. Тому, якщо у вас немає особистого автомобіля, то щодня добиратися до міста і назад, особливо з пересадками може стати справжнісінькою проблемою.

* За заміським будинком потрібно постійно стежити: взимку потрібно регулярно чистити сніг у дворі і доріжку до хвіртки, восени потрібно постійно змітати опале листя, влітку потрібно косити траву, прополювати і поливати город. Якщо дах почав протікати, її доведеться ремонтувати самостійно. Також самостійно доведеться займатися заміною труб, сантехніки і регулярно стежити за станом всіх комунікацій. В іншому випадку, навіть міцний будинок поступово почне розвалюватися, якщо за ним не доглядати належним чином.

* Город і присадибна ділянка потребують догляду (посадка рослин, полив, прополка). Літнім людям, можливо, буде складно доглядати за городом. Але багато людей займаються цим з величезним задоволенням.