Подушки на стільці – декор чи необхідність

Оформлення інтер'єру – креативний та цікавий процес. Він починається з підбору оздоблювальних матеріалів та продумування відтінків стін, потім ви підбираєте меблі і на фінішній прямій розставляєте акценти та обігруєте стиль різними аксесуарами. Не будемо вдаватись в історію аксесуара, позначимо лише, що як декор подушки стали використовувати нещодавно — в XIX столітті. В Англії в епоху правління королеви Вікторії подушками почали прикрашати дивани та крісла.

Подушки на стільці, здавалося б, відносять нас далеко в минуле століття, коли наші бабусі нашивали або нав'язували яскраві чохли для табуретів та стільців, щоб вони якомога довше виглядали як новенькі. Зараз існує набагато більше модифікацій сучасних подушок, які несуть не тільки декоративну, але і лікувальну функції, як, наприклад, тут https://provenceshop.com.ua/ua/spalnya/podushki/na-stulya/. Вироби нерідко мають і ортопедичні властивості, їх обирають при болях у спині, застоях кровопостачання та підтримки органів малого таза. Такі моделі мають профілактичні властивості.

Постійне сидіння – це невід'ємна частина сучасності. Багато професій пов'язані із сидінням за комп'ютером. Діти зазвичай вільний час також проводять за ним. Малорухливий спосіб життя позначається на загальному самопочутті. Тому необхідно продумати способи зробити процес сидіння за письмовим столом більш комфортним та знизити навантаження на хребет.

Декоративні подушки

Якщо бажаєте прикрасити інтер'єр, купуйте декоративні подушки. Вони доступні в різних колірних рішеннях та дизайні:

 • Лаконічні однотонні моделі у стриманій кольоровій гамі впишуться у сучасний стиль, мінімалізм, східний аскетизм, хай-тек, модерн або лофт. Для таких інтер'єрів вибирайте подушки-сидушки, які мають однорідну текстуру, не надто пишні, без додаткової прострочки;
 • Строкаті варіанти з квітковим принтом гармонійно доповнюють прованс, кантрі та ретро- стилі. Для таких інтер'єрів якраз підійдуть пишні моделі, з додатковими рядками для надання обсягу та фактурності.

Декоративні подушки можуть бути не тільки красивим аксесуаром, а й виконувати практичні функції:

 • замаскувати стільці, поверхня яких з часом зіпсувалась;
 • захистити оббивку будь-яких меблів від забруднень, особливо якщо у будинку є маленькі діти;
 • створити комфорт у альтанці, де плетені крісла чи лавки прикрашають високими декоративними подушками;
 • при відпочинку на балконах або лоджії подушки виконують не тільки декоративну, але й зігріваючу функцію.

Вимоги до подушок на стільці

Незважаючи на свою простоту, подушка для стільців є незамінним атрибутом як вдома, так і на роботі. До основних вимог відносять:

 • застосування матеріалів високої якості;
 • забезпечення надійної поверхні, виключення ковзання;
 • відсутність ефекту потіння, при цьому структура має забезпечувати високий рівень циркуляції повітря;
 • забезпечення можливості постійного чищення;
 • наявність ортопедичних властивостей;

Різноманітність форм

Вибираючи форму подушки, варто поставити запитання, яку саме функцію вона повинна виконувати. Найбільш популярною вважається кругла форма. Завдяки їй створюється правильний вигин поперекового відділу. Також варто відзначити, що вона універсальна і може застосовуватися як для стільців та табуретів, так і для крісел. Такі подушки стійкі до великої ваги, вони знімають напругу в тазостегновому відділі та крижах.

Прямокутні подушки рекомендуються як профілактика хвороб спини та малого тазу. Їх можна легко зафіксувати на стільці, а різноманітність розмірів і моделей дозволяє підібрати саме той варіант, який підійде для певного сидіння. Сприяє зниженню втоми, а також знімає навантаження з шиї та міжхребцевих дисків.

Щоб у вашому будинку панувала атмосфера затишку та гостинності, прикрасьте інтер'єр декоративними подушками для стільців. Тим більше, що це зовсім не безглуздий аксесуар, а практичний і корисний виріб, який зробить ваше сидіння зручним і комфортним.