Яку камінну топку обрати

Немає нічого краще за палаючий камін у затишному домі, що створює відчуття тепла та затишку. Однак, у традиційного каміну, що горить на дровах, є недолік — втрати тепла. Звичайні каміни за своєю природою не дуже ефективні. Вони витягують тепле повітря з кімнати. Крім привабливого багаття та романтичного потріскування палаючого дерева, вони не можуть дати нічого.

Багато тієї тепла втрачається в димоході і через матеріал, який його оточує. Коли температура знижується нижче 0 градусів, камін витрачає більше енергії, ніж створює. Тому все більше сімей бажають купити сучасну камінну топку або камін, бо вони і гарно виглядають, і зігрівають приміщення.

Як обрати камінну топку

Камінна топка — сталева або чавунна конструкція із герметичними скляними дверима різної форми, та різними механізмами відкривання. Стіни облицьовані захисним ізоляційним матеріалом від вигорання. Монтаж таких топок не займає багато часу, але деякі з них при монтажі потребують професійних вмінь. Тому краще за все, придбавши приладдя, звернутися до тих, хто може правильно встановити його та підключити.

За способом відкривання дверей камінні топки поділяються на:

  • Стандартне відкриття бічних дверцяток.
  • Гілятінне відкриття — механізм легкого горизонтального підняття та опускання. Двері можна зафіксувати в будь-якому положенні.

Відповідно до регламентів безпеки, двері повинні бути герметичні і обов'язково розбуджують механізм самодотягування, що сприяє пожежній безпеці. Важливе значення має якість та потужність приладу, бо це впливає на те, скільки тепла можна отримати від вогнища

Для монтажу у житлових приміщеннях можна використовувати:

  • Камінні топки повітряного типу (конвекційні) — потребують монтажу повітропровіда, але можуть замінити собою традиційне опалювання.
  • Камінні топки з водяним контуром — обігрів здійснюється через водяний контур.
  • Електрокаміни — безпечні аналоги традиційних камінів.
  • Біокаміни — моделі, працюючи на природному, єкологічному паливі.

Обирайте тільки печі відомих брендів (Dovre, Invicta, Kawmet, Uniflam та ін.). Тільки такі приладдя забезпечать найбільш високий рівень ефективності та безпеки. В Україні такі можна придбати тільки у офіційних дилерів європейських, китайських та українських компаній. Сучасні моделі прикрашают собою будь-який інтер’єр, і не мають нічого спільного із громоздкими спорудами сільських печей. Вони не займають півкімнати, та дуже легкі у використанні. Тепер ви самі можете вирішувати, коли починати опалювальний сезон!